Jarolím: Hráči moc dobře věděli, jak mi záleží na výsledku

Jarolím: Hráči moc dobře věděli, jak mi záleží na výsledku

Ani povedený výkon slávisty Jaromíra Zmrhala v páteční předehrávce proti Mladé Boleslavi na body nestačil. Sešívaní doma prohráli 3:4, přestože dvakrát vedli a právě jejich přemožitel se stal Týmem kola. Jakých statistik Zmrhal a jeho soupeři dosáhli? To prozradily pravidelné rubriky webu synotliga.cz

Škoda do repre, Škoda do repre! Proč Vrba váhá?

VÝKON KOLA – Jaromír Zmrhal (SK Slavia Praha)


Diváci v Edenu se při páteční předehrávce rozhodně nenudili. Fanoušci viděli celkem sedm branek, ale bohužel pro domácí jich více nastříleli hosté z Mladé Boleslavi.

Parádní výkon ovšem předvedl záložník Jaromír Zmrhal. Záložník Slavie nejprve sám otevřel skóre a na začátku druhé půle asistoval u třetí branky svého týmu. Na gólovou trefu potřeboval Zmrhal jednu jedinou střelu.

Jaromír Zmrhal na hřišti bojoval a stihl rozdat 28 přihrávek, z toho dvanáct jich našlo svého adresáta. Záložník sešívaných schytal několik ran a vyhrál čtyři z jedenácti soubojů.

Jeho stoupajících výkonů si všiml kouč reprezentační jednadvacítky. Jakub Dovalil ho totiž začlenil do nominace pro přátelské zápasy s Anglií a Portugalskem.

TÝM KOLA – FK Mladá Boleslav


U páteční bitvy zůstaneme. Týmem kola se totiž stala Mladá Boleslav, které se nejprve podařilo během pěti minut stáhnout dvoubrankovou ztrátu a ve druhé půli otočila stav zápasu podruhé. Díky trefě žolíka Tomáše Wágnera v Edenu zvítězila 4:3.
Ve vyrovnaném duelu vystřelila patnáctkrát a osm pokusů mířilo mezi tři tyče. Středočeši tak měli parádní 50% úspěšnost střeleckých pokusů, protože čtyři proměnili v branku. Celkem slušná byla také úspěšnost přihrávek – 75 %.

Mladá Boleslav přehrála soupeře i po fyzické stránce, ač velmi těsně. Hosté vyhráli celkem 51 % osobních soubojů a vítězstvím potěšili svého kouče Karla Jarolíma, který oslavil vítězný návrat do svého bývalého působiště.

„Bylo to divoké, obzvlášť po tom průběhu jsem rád, že jsme to zvládli. Slavia je moje srdeční záležitost, vzpomínek na dobré období je dost. Hráčům jsem za výhru nic nesliboval, ale myslím, že věděli moc dobře, že mi na tomhle výsledku hodně záleží,“ přiznal po utkání zkušený kouč.

Spartu vede trenér Pokorný. Plzeň hraje o dvanácti, říká její bývalý hráč