Votroci ztratili Haliloviče. Do konce sezóny, nebo nadobro?

Votroci ztratili Haliloviče. Do konce sezóny, nebo nadobro?

Když Votroci skolil Bohemians Praha 1905, jejich opora Emil Halilovič už ležela na lůžku Interního oddělení Fakultní nemocnice v Hradci Králové, kde aktuálně bojuje s plicní hypertenzí.

Čontofalský mění kluby, za oceánem ovšem zůstává

"V přípravě jsem byl trochu unavený, ale nepřičítal jsem tomu váhu. Testy mě vyšly dobře, tak jsem trénoval naplno," pronesl na stránkách fchk.cz pětadvacetiletý bosenský středopolař.

Start jarní části proti Mladé Boleslavi a Plzni ještě odehrál v základu a patřil k nejlepším borcům svého chlebodárce. Jeho problémy začaly proti Slovácku, kdy nastoupil na posledních dvacet minut: "Tam jsem již cítil velkou únavu a bolest na průduškách. Špatně se mi dýchalo, tak jsem hned po příjezdu do Hradce navštívil lékaře," pokračoval klubovým webem citovaný svěřenec kouče Pilného, jehož nemoc zřejmě vyřadí pro celý zbytek soutěžního ročníku 2014/2015.

Aktuálně podstupuje sérii vyšetření, která určí přesnou délku jeho absence a také to, jestli náhodou nebude muset kvůli vysokému krevnímu tlaku v plicním oběhu předčasně ukončit profesionální kariéru..

Když dal v posledním ligovém duelu gól kanonýr David Vaněček, věnoval ho právě Halilovičovi: "Co vymysleli kluci, to bylo naprosto úžasné. Emir zápas sledoval na počítači a po zápase mi hned volal, že ho to strašně potěšilo," podotkl zmíněný trenér Bohuslav Pilný na adresu fotbalisty, jenž si v tuzemské nejvyšší soutěži připsal jednatřicet utkání s bilancí pěti vstřelených branek.

Rozhodla (ne)penaltová ruka na Dukle o třetím plzeňském titulu?