Hubáček: Ještě jednou si zahrát ligu by mě lákalo

Hubáček: Ještě jednou si zahrát ligu by mě lákalo

Budete-li ve Fotbalové národní lize hledat největší defenzivní osobnosti, nepochybně vás všechny ukazatele odkážou i do Zlína, kde pomáhá tvrdit obrannou muziku dvojnásobný mistr české ligy se Slavií David Hubáček. A protože se jeho Ševci pohybují ve druholigové špičce, vyloučit nelze ani to, že osmatřicetiletého veterána ještě jednou uvidíme také v elitní tuzemské soutěži.

Zlín oznámil příchod Grygery: Cítím, že přišel správný okamžik

Co vše na zlínské Letné po osmi slávistických letech zůstalo a co vše se změnilo?

Nezměnilo se nic. Lidi, co se pohybovali kolem klubu, zůstali. Stadion stejný, kabiny stejné. Přišel jsem do stejného prostředí.

Zažil jste Strahov i Synot Tip Arenu. Jak v souvislosti se zázemím obstojí Ševci?

Zlín má útulný stadion, kterému by slušela první liga, i když by samozřejmě musely přijít nějaké úpravy. Co tak slýchávám, tak se lidem ten stánek líbí. S Edenem se to srovnat nedá, ale prvoligové parametry to určitě má.

S jakým nejlepším hráčem jste kdy ve Zlíně působil?

Pamatuju si třeba Pacandu, to už je hodně dávno. Ondřej Čelůstka má za sebou několik zahraničních angažmá, byl v Anglii či v Turecku a teď hraje druhou bundesligu. Nejdál to dotáhl asi Zdeněk Grygera, který tu byl v osmnácti. Měl pozvolnou kariéru, ale každý vidí, co vše během ní dokázal.

Právě Grygera se do Zlína vrátil nedávno. Jaká je jeho role?

Hodí se jeho zkušenosti. Konzultuje, předává je a komunikuje s trenéry. Je tu kvůli zlepšení sportovní stránky. Zatím byl na všech zápasech, sleduje tréninky a nezabývá se jen áčkem, ale i béčkem, devatenáctkou či dorostem. Zápasů vidí dost a s realizačním týmem i s vedením se o tom baví.

Zlín hraje o postup. Vy byste si ještě jednou na Synot ligu troufl? Se svými 279 prvoligovými starty byste se totiž mohl přehoupnout přes hranici 300…

Za zkoušku by to stálo. Ale ještě je brzy, takhle zatím nepřemýšlím. Jarní start nám vyšel, jsme rádi, ale uvažovat moc dopředu bývá ošemetné. Dopředu neplánuji, protože už se mi to párkrát vymstilo. Nechávám tomu volný průběh. Zahrát si ještě ligu, byť jenom na chvilku, by mě ale lákalo. Všechno ukáže čas.

CELÝ OBSÁHLÝ ROZHOVOR V RÁMCI RUBRIKY "HVĚZDY V ÚSTRANÍ" SI MŮŽETE PŘEČÍST V NOVÉM ČÍSLE MAGAZÍNU HATTRICK, KTERÉ JE NA TRHU OD ČTVRTKA 9. 4. 2015.