Nastal čas, aby se Sparta zbavila Váchy, opakuje Luhový. Proč?

Nastal čas, aby se Sparta zbavila Váchy, opakuje Luhový. Proč?

Nedávné derby pražských "S" udrželo podle člena Klubu ligových kanonýrů Milana Luhového vítězné mužstvo z letenské Generali arény ve hře o titul.

Vymění Teplice s Plzní pohár za ligu? Opět hrozí strašidlo handlu

Československý internacionál s jednatřiceti mezinárodními starty ve svém posledním sloupku na blogu mluhovy.com kritizoval jak Beránkův poražený tým z Edenu, tak českého reprezentanta Lukáše Váchu, k němuž se nevyjádřil poprvé...

"Slávisté se dopustili jedné velké chyby, která se neodpouští, a to je zdržování. Začali zdržovat zhruba dvacet minut do konce a myslím, že se sami připravili o vítězství," podotkl Luhový, jehož reprezentační etapa trvala od roku 1982 do roku 1991.

Sparta podle jeho slov vstoupila do historicky největšího zápasu v zemi vlažně. Chyběl jí pohyb, rychlá přihrávka a nasazení jako proti Teplicím: "Zápas se Slávií ukázal jejich největší brzdu. Většina jejich útoků byla zakládaná přes Váchu, který se stylizuje do role jakéhosi hráče číslo 10, který má na starosti hru celého týmu. Běhá zleva doprava a vyžaduje od spoluhráčů míč, aby ho dále rozehrál. Většina jeho přihrávek je do šířky a to Spartě moc neprospívá, protože soupeř se pouze přesouvá zleva doprava, tak jak to dělá Vácha. Dalším jeho handicapem je slabá hra na jeden dotyk a neschopnost přenášet hru. Matějovský s Dočkalem jsou jediní dva hráči Sparty, kteří dokážou zrychlit hru týmu, ale brzdí je právě Vácha svojí přemrštěnou aktivitou v rozehrávce a zakládáním útoků. Myslím, že pro Spartu nastal čas, aby se Váchy zbavila, jestli chce hrát rychlejším a efektivnějším způsobem. Váchovou pomalou rozehrávkou trpí také sparťanské přečíslení po stranách, kde má Sparta velký potenciál, ale pouze Kadeřábek je ten, který se umí držet postranní čáry a udržovat tak velké hřiště na celou šíři. Na levé straně tento potenciál pokulhává, protože Costa s Krejčím pořád zbíhají do středu hřiště a zhušťují tak jeho prostor a dále neumožní moment překvapení rychlým přenesením míče do strany. Váchova hra na první pohled působí aktivně, ale je velice neefektivní a devalvuje kvalitu spoluhráčů. Vácha se postavil do role lídra na hřišti i v kabině. Problém je, že je tak trochu negativním lídrem, který působí jako rušivý element a to ne pouze na hřišti," nebral si na svých stránkách mluhovy.com servítky na adresu bývalého fotbalisty Slavie či Liberce někdejší útočník Slovanu Bratislava, Sint-Truidense, Paoku Soluň, Gijonu, Saint-Étienne či Dukly.

Přes 50 tisíc lidí na tribunách! 23. kolo trhalo divácké rekordy