Pět důvodů, proč je na stadiónech skandováno Pelta ven

Miroslav Pelta je v současné době mužem číslo jedna českého fotbalu. Předseda Fotbalové asociace však přízní zdejších fanoušků netrpí, neboť se od minulého roku na stadiónech šířilo rychlostí světla chorálové „Pelta ven“. Nejčastější pokřik na tuzemských stáncích pramení hned několika důvodů, které se pokusíme v tomto článku připomenout.

Pět důvodů, proč je na stadiónech skandováno Pelta ven
Budějovice poprvé bodovaly, Příbram sní o pohárech a Teplice padly

5. Pelta ven


Začalo to jen malou hrstkou odvážných, jenže Pelta se proti tomuto gestu hrubě ohradil a doslova ho zakázal. To vyvolalo druhou, ještě silnější odezvu a i ti, kteří byli ticho, se k těm pár přidalo. Požár byl ihned na střeše. První skandování tohoto dnes již legendárního hesla vzniklo také proto, že Pelta zakázal vulgární projevy na stadiónech. První muž českého fotbalu nedosahuje takové oblíbenosti jako jeho předchůdce Ivan Hašek, kterého v červnu roku 2011 na Strahově nahradil. Nutno podotknout, že právě Strahovský stadión chátrá a ani Pelta zatím nepřiložil ruku k dílu na jeho rekonstrukci.

[break]
Beránek upadl v nemilost, kdo by ho mohl nahradit?

4. Jablonec


Příznivci české nejvyšší soutěže těžce skousávají, že předseda FAČR je zároveň majitelem severočeského Baumitu Jablonec. Do čela představenstva tohoto klubu byl zvolen již v roce 1999. Po odskočení na Letnou v letech 1999 až 2005 se do Jablonce opět vrátil a jako místopředseda zde působí do dnes. A právě to vysedávání na dvou židlích nedá spát většině tuzemského publika. To zároveň dodává, že Pelta ve všech ohledech nadržuje právě Jablonci a Spartě. Není však jisté, že by jeho akcie na trhu popularity strmě stouply, kdyby v Jablonci skončil.

[break]
Varnsdorf se dotáhl na druhý Zlín

3. Arogance


Miroslav Pelta není člověk vděčným, ale ctižádostivým a vysoce arogantním. Pokud proti němu někdo vystoupí, je okamžitě zesměšněn a potrestán. Žádné chyby a nedostatky podle svých slov nemá, a pokud ano, snaží se je odstranit. Při jeho vystupování budí dojem nadřazené osobnosti, která lstivým způsobem zkouší zmanipulovat okolí cukrátky. Příkladem je i angažování Pavla Vrby do české reprezentace, což mu pár plusových bodíků vyválčilo.

[break]
Beránek upadl v nemilost, kdo by ho mohl nahradit?

2. Král nekrál


Přestože je Pelta prvním mužem českého fotbalu ve funkci, často se proslýchá, že za nitky tahá místopředseda Roman Berbr se svou družkou Dagmar Damkovou. Tato dvojice budí na scéně dojem neohroženého páru, který uniká všem hypotézám a reálným obviněním. Ostatní členové výkonného výboru pak jen tiše mlčí a skáčou, jak oni dva pískají. I když si to Pelta nikdy nepřiznal, možná je na této výtce hodně pravdy.

[break]
Nedvěd: Je bláznivé mluvit o tom, že je náš soupeř lepší

1. Mistr v zametání pod koberec


Pelta je především skvělý mistr v zametání všemožných kauz pod koberec. Důkazem jsou například sázkařské aféry, které český fotbal zasáhly, případ Olomouc – Bohemians nebo Křetínského legendární brašna. Argument, že česká společnost je protkaná korupcí a nelze to změnit je téměř legitimní názor, který si již několik let skálopevně razí. Za připomenutí stojí i slavná divadelní hra „Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit“ pojednávající o cinklém jaru. Největší česká úplatkářská aféra neminula ani Peltu, který byl podezřelý z ovlivňování klíčového zápasu s Baníkem Ostrava. Jeho jméno je často skloňováno s napojením na fotbalové podsvětí. Nakonec se však ze všeho bravurně obhájil a v kauze byl použit jen jako svědek.

Měl Hazard u hlavy pistoli, aneb zájem Realu Madrid