Michálek, Šenkeřík a Zelenka míří do Turecka

Michálek, Šenkeřík a Zelenka míří do Turecka

Bez dvou nejlepších střelců podzimní části se bude muset na jaře obejít trenér Jablonce Petr Rada, neboť TOMÁŠ MICHÁLEK a ZDENĚK ŠENKEŘÍK odletí ve středu odpoledne do Turecka. V úterý pozdě večer se Jablonec dohodl s Malatyasporem na podmínkách transferu obou hráčů. "Vše se událo velmi rychle. Turci o ně měli eminentní zájem a nabídka, kterou nám poskytli, se neodmítá. Oba hráči ještě v úterý večer odjeli ze soustředění ze Špinlerova Mlýna a nyní se chystají na přesun do Turecka," prozradil události uplynulých hodin sportovní ředitel Jablonce RADOVAN HROMÁDKO.

Michálek se Šenkeříkem tak v Malatyasporu doplní další dva Čechy, kteří v minulosti v Jablonci fotbalově vyrostli: Jiřího Homolu a Jiřího Maška. TOMÁŠI MICHÁLKOVI, který je se sedmi trefami nejlepším střelcem podzimní části ligy, by v létě skončila v Jablonci smlouva a Michálek ji odmítl prodloužit. Také proto se ho Jablonec snažil prodat. "Událo se to strašně rychle a jsem z toho trochu překvapený," sdělil uprostřed příprav na odlet pravý záložník. Podle něj je velkou výhodou jeho nového angažmá fakt, že v tureckém týmu budou čtyři Češi. "Kdybych tam byl sám, tak o jejich nabídce ani neuvažuji. Výhodou je, že tam budeme čtyři a všichni se známe z Jablonce," oddechl si Michálek.

Spolu s ním odchází z Jablonce do Malatyasporu ZDENĚK ŠENKEŘÍK, i když ten bude podmínky smlouvy dolaďovat až na místě. "Letím se podívat do Turecka a o tom, zda tam zůstanu, se rozhodne až na místě. Vše záleží na Malatyasporu. Pokud splní podmínky, o kterých můj manažer jedná, zůstanu tam. Zatím je to na sedmdesát procent," přiznal Šenkeřík, kterému se z Jablonce příliš nechce, ale na druhé straně bere působení v Turecku jako velkou výzvu. "Sleduji fotbal a vím, že se hráči z Turecka po půl roce vracejí. Také z tohoto důvodu se mi tam moc nechce, ale třeba je to jiné a budu první, který tam udělá českému fotbalu jméno," směje se forward.

Michálek přišel do Jablonce z Kolína a v zelenobílém dresu odehrál 119 zápasů. V posledních dvou sezonách se stal jabloneckým králem střelců a celkem dal 29 ligových branek. Šenkeřík přišel do Jablonce z pražské Bohemky. Na svém kontě má 119 ligových zápasů a 21 branek.

Přestup za dvanáct až patnáct milionů?

V zákulisí se spekuluje o tom, že by Jablonec za každého hráče mohl obdržet částku mezi 12 až 15 miliony korun. Pátý tým ligy však ztratí své největší ofenzivní opory: krajní záložník Michálek je po podzimu se sedmi brankami nejlepším střelcem ligy, útočník Šenkeřík se trefil šestkrát.

Jablonecký klub začíná usilovně pracovat na shánění náhrady za odcházející hráče. "Všechno je zatím v jednání, ale do konce týdne bychom to měli mít vyřešené," řekl Hromádko. Jablonec už v zimní pauze ztratil stopera Václava Drobného, kterého si z hostování stáhla pražská Sparta.

Drobného by měl nahradit bývalý hráč Jablonce a reprezentační jednadvacítky Radek Dosoudil. Ten od léta působil v tureckém Denizlisporu, ovšem nyní se rozhodl pro návrat a v Jablonci by se měl v nejbližších dnech zapojit do přípravy.

Lukáše Zelenku ulovil Manisaspor

Vedení Sparty se domluvilo s funkcionáři Vestelu Manisaspor na přestupu záložníka LUKÁŠE ZELENKY. Šestadvacetiletý hráč přestoupí v nejbližších dnech do Turecka za předpokladu, že bude spokojen s podmínkami v místě nového působiště. Řekl to mluvčí Sparty Lukáš Přibyl.

O Zelenkově odchodu do Turecka se jedná dva týdny, fotbalista se na podmínkách svého kontraktu domluvil již v závěru roku, ale čekalo se na dohodu obou klubů. Fotbalista už odletěl do Turecka, kde po prohlídce životních podmínek a zdravotních testech zřejmě podepíše kontrakt na tři a půl roku.

Tvořivý záložník byl podle všeho s obhlídkou prostředí velmi spokojený, proto prý nic nebrání podpisu kontraktu. "Byli jsme se podívat v Izmiru, kde by Lukáš měl bydlet v luxusní vile s velkým
pozemkem. Všechno tady je na velmi vysoké úrovni," řekl hráčův manažer PAVEL ZÍKA.

Šestadvacetiletý Zelenka je sparťanských odchovancem, který se na Letnou vrátil po belgickém angažmá před čtyřmi lety. Mistr Evropy do jednadvaceti let z roku 2002 se v loňském roce probojoval poprvé také do reprezentačního áčka.

[ 4.1.2006 - eFotbal / ČTK. Foto: MARSfoto ]