Fenin to opět zkusí v Německu, získal smlouvu na dva roky

Fenin to opět zkusí v Německu, získal smlouvu na dva roky

Útočník Martin Fenin získal nové angažmá. Rodák z Chebu bude v příštím ročníku nastupovat za třetiligový Chemnitzer FC. S klubem se Fenin dohodl na dvouleté smlouvě s roční opcí.

Kdo vyzval Arsenal ke koupi Škrtela?

Do Německa, kde hrál první Bundesligu za Frankfurt i druhou nejvyšší soutěž v Chotěbuzi, se hráč vrací po dvou a půl letech. Během nich nastupoval v české lize za pražskou Slavii a své mateřské Teplice. Doma však Feninovi štěstí nepřálo, což platilo nejen na fotbalovém hřišti, ale taky mezi fanoušky Před nařčením z krádeže a napadení se musel bránit dokonce u Městského soudu, spor nakonec za pomoci ČAFH vyhrál a své jméno tak očistil.

V letošním ročníku to pak černovlasý střelec zkoušel ve francouzském FC Istres, klub se však v této sezoně ani nepřiblížil ambicióznímu plánu na postup do druhé ligy. Fenin proto angažmá ukončil a na jaře se připravoval s druholigovým Varnsdorfem.

Teď je Fenin natěšený na novou šanci v Chemnitzu. Nadšení je podle vyjádření šéfa klubu i hlavního trenéra Heineho všestranné. “Martin má zkušenosti, dobrou fotbalovou průpravu a ohromný potenciál,” uvedl Heine pro klubové internetové stránky.

Sám Fenin je pak především vděčný za příležitosti, které se mu teď naskytly: “Chtěl bych poděkovat majiteli Varnsdorfu, panu Gabrielovi, že jsem s týmem mohl kvalitně trénovat. Stejně tak patří velký dík trenérovi Zdenkovi Frťalovi, který mi pomohl s hledáním nového angažmá,” uzavřel bývalý český reprezentant.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.