Finále Poháru FAČR bude v severočeské režii Jablonce a Liberce

[hot]POHÁR FAČR[/hot] Finále Poháru FAČR se stane severočeským derby, které Synot liga okusila během uplynulého víkendu. Teplice se snažily zvrátit náskok Liberce 3:0 z úvodního duelu, jenže Na Stínadlech žlutí zvítězili 3:1, což nahrálo do karet Slovanu. Jablonec doma zvítězil 1:0 a navázal tak na výhru v Mladé Boleslavi 2:1.

Výherní automaty s miliónovými jackpoty. Vyzkoušejte zdarma.

U Nisy se začalo na obou stranách velmi opatrně, ale domácí se postupem času více osmělili a šli za postupem. Nerozhodný stav doznal konce až v poslední minutě řádné hrací doby, když se prosadil Greguš a definitivně rozhodl o postupu Jablonce.

Teplice vstoupili do utkání se změnami na osmi postech oproti poslednímu ligovému zápasu a tato změna ihned nesla ovoce. V 31. minutě otevřel skóre Hošek, který střelou z úhlu zaskočil brankáře hostů Hrošša a v závěru první půle náskok navýšil Krob. V druhém poločase však rozlet domácích utnul Frýdek. Branka Balázse na 3:1 už nic nezměnila na postupu Liberce.

Odvetné utkání semifinále Poháru FAČR:

Baumit Jablonec - FK Mladá Boleslav 1:0 (0:0)

Branka: 90. Greguš. Rozhodčí: Orel - Jiřík, Urban. ŽK: Šisler (M. Boleslav). Diváci: 2182. První zápas: 2:1, postoupil Jablonec.

Jablonec: V. Hrubý - Romera, Pernica, Beneš, F. Novák - Kopic, Hübschman, M. Pospíšil (90.+1 Crnkič), Rossi, Mingazov (70. Masopust) - Doležal (76. Greguš). Trenér: Šilhavý.
M. Boleslav: Šeda - Bořil, Navrátil, Šisler, Bartl - Skalák (76. M. Vukadinovič), Štohanzl, Vacek (65. Zahustel), Ščuk, Ďuriš - Wágner (82. Magera). Trenér: K. Jarolím.

FK Teplice - Slovan Liberec 3:1 (2:0)

Branky: 31. Hošek, 42. Krob, 72. Balázs - 60. Frýdek. Rozhodčí: Berka - Pelikán, Kordula. ŽK: Hošek - Frýdek, Douglas. První zápas: 0:3, postoupil Liberec.

Teplice: Slavík - Vondrášek, Hošek, Krob, Jablonský - Balázs, Takács (78. Litsingi), Vůch, Táborský - Kapolongo (66. Potočný), Ch. Chukwuma (57. Hora). Trenér: P. Rada.
Liberec: Hroššo - Sus, Pimpara, Pokorný, Fleišman - Šural (84. Sackey), Pavelka, Soungole, Delarge (79. Douglas), Frýdek (89. Hadaščok) - Bakoš. Trenér: Vavruška.

Plzni pomohlo k prvenství 10 odložených sparťanů, včetně čtyř Pražáků!