Griga přebuduje organizaci sparťanské hry

Griga přebuduje organizaci sparťanské hry

Se skromnějšími plány, ale s větší chutí napravit nepodařený podzim zahájili zimní přípravu hráči Sparty Praha. Trenéru STANISLAVU GRIGOVI se ve středu na Letné hlásilo šestadvacet hráčů, kteří by měli nechat zapomenout na promarněný půlrok. Kouč v nápravu věří, ale nejprve hodlá změnit organizaci a způsob hry.

To v Grigových očích znamená především vylepšit defenzivu. "Sedmadvacet inkasovaných branek je hrozný výsledek, to se musí změnit," prohlásil na úvod přípravy letenský trenér, který na své představě pracoval už při výběru hráčů.

Do Sparty přišli slovenští obránci Zabavník a Hanek, velký návrat do klubu svého srdce může slavit Václav Drobný. "Vrací se sice z hostování, ale já ho beru stále jako svého hráče," prohlásil Griga, který se prý nebojí toho, že bude kritizován za přebytek slovenských hráčů. "Rozhodující bude jejich přínos Spartě," řekl trenér.

Zatímco při výběru hráčů pro defenzivu sáhl mezi dobře známé tváře, těžší úkol při výběru nového lídra ho ještě čeká. "Potřebujeme mentálně silného hráče, který bude šéfem v kabině i na hřišti. To je úkol pro osobnost, která by navíc neměla být z ciziny, aby si nemusela dlouho zvykat na zdejší prostředí," uvedl Griga, který stále touží po návratu Tomáše Řepky.

Griga: Jméno Bobic jsem nikdy neřekl

Jméno žádné další vysněné posily ale trenér nevyřkne, na to je prý brzy. Bude to Řepka, nebo útočník Fredi Bobic? "Jméno Bobic jsem nikdy neřekl," usmíval se Griga, ale podle všeho má právě německý ex-reprezentant velkou šanci na jaře oblékat rudý dres. Podle zákulisních informací totiž už dal souhlas k přímému vyjednávání o svém příchodu na Letnou.

V šestadvacítce hráčů, kteří ve středu vyběhli k prvnímu tréninku na promrzlém trávníku letenského tréninkového hřiště, byl vedle již dříve ohlášených posil také juniorský reprezentant Jan Šimůnek, který podával na podzim spolehlivé výkony v dresu rezervy. A také letenský kapitán Tomáš Sivok s Karolem Kiselem, kteří se vracejí po zranění. Sivok sice ještě absolvuje individuální trénink, ale nejdéle v březnu by rád naskočil do zápasového kolotoče.

Nechyběl zatím ani Martin Petráš, kterého by chtěl Manisaspor stejně jako Lukáše Zelenku. Ten cestuje stejně jako Adam Petrouš do Turecka a podle všeho o oba hráče sparťané přijdou natrvalo. Ani Petrášův odchod není vyloučen.

S číslem sedm už trénoval Koňa

Zvláště Zelenkův odchod je překvapivý, protože patřil mezi klíčové hráče v uplynulých letech. Jedním z důvodů jeho odchodu je ale pocit, že ho český klub již nepotřebuje. "Lukáš je velmi talentovaný hráč, kterému se zatím nepodařilo talent plně rozvinout. Ale já jsem nikdy neřekl, že ho zde již nepotřebuji," prohlásil Griga na tiskové konferenci.

Hned po něm ale dorazil mezi novináře slovenský záložník Koňa a oblečen byl do tréninkového oblečení s číslem sedm, které nosil právě Zelenka... A Koňa by měl být i novým sparťanským režisérem. "Jeho činnosti jsou vyrovnané, uvidíme, jak zvládne přechod do Sparty," naznačil Griga, co očekává od svého krajana.

Sparťané trénovali s míčem, ale už v pondělí odjedou nabírat fyzickou kondici do Františkových Lázní. Na přelomu ledna a února vyrazí na herní soustředění do Španělska.

[ 4.1.2006 - ČTK / eFotbal. Foto: MARSfoto ]