Hübschman: Nechci končit sezonu bez poháru

Hübschman: Nechci končit sezonu bez poháru

Třiatřicetiletý český reprezentant Tomáš Hübschman z Baumitu Jablonec má ve sbírce 18 trofejí včetně poháru za vítězství Evropské ligy. Svou sbírku by rád kapitán severočeskéhoh celku rozšířil i po finále Poháru FAČR, ve kterém jeho tým vyzve sousední Slovan Liberec. O čem všem mluvil před očekávaným střetem se souborem trenéra Davida Vavrušky v interview pro server sport.cz

Vyzkoušejte sázkovou kancelář winmasters, protože na kurzech záleží!

O doněckém zvuku konči ročník trofejí...


"Byl jsem zvyklý každý rok domů přivést nějakou trofej. Jsem tudíž pochopitelně motivovaný, abych tradici neporučil. Nechci končit sezonu bez poháru. Ale spoluhráči jsou na tom stejně. Za třetí místo se žádný pohár nedává. Chceme tudíž středeční finále ovládnout."

O pozici jasnéhoh favorita...


"Myslím, že podobné prognózy v jediném zápase rozhodujícím o všem platí jen na papíře. Je to podobné jako třeba při derby Sparty se Slavií. Liberec bude určitě enormně motivován, aby se po nepříliš vydařené sezóně dostal do evropských pohárů. Je to pro ně jediná možnost, jak určitým způsobem vyšperkovat sezónu. My naopak chceme pohár do Jablonce pro všechny lidi, kteří nám pomáhali na naší cestě."

O dobré bilanci z letošní sezony...


"Oba zápasy byly hodně vyrovnané. První jsme vyhráli o jediný gól ze standardní situace, druhý o dva, ale velký výkonnostní rozdíl mezi soupeři nebyl. A myslím, že podobný obraz bude mít i finále. Oba týmy se budou soustředit, aby neinkasovaly. Nečekám žádnou přestřelku."

O nácviku pokutových kopů...


"Každý si penaltu zkusil. Na tréninku je to ale něco jiného než ve finálovém utkání, kdy se člověk cítí po odehrání devadesáti minut odlišně. Já se do penalt moc netlačím. Nevybavuji si, že bych v profesionální kariéře zahrával pokutový kop. Možná ještě v mládežnické kategorii, ale pak už ne. A pokud na penalty dojde, budu se toho držet."

Varnsdorf zázrak nestihne, tuší starosta