Penalty rozhodly, do kvalifikace Evropské ligy putuje Liberec

Penalty rozhodly, do kvalifikace Evropské ligy putuje Liberec

Je to až k nevíře, ale Českou republiku bude v následujícím ročníku Evropské ligy hájit Slovan Liberec, celek, který div že nesestoupil. Severočeský celek porazil ve finále Poháru České pošty Jablonec na penalty.

Vydra je z formy, proti startu je i Watford. Šeterle ale bojuje...

Jablonec po celou dobu zápasu držel jednogólové vedení, které po úvodních devětatřiceti minutách zařídil Martin Doležal. Už už to vypadalo na vítězství Jablonce, který by si výhrou do evropských pohárů nepomohl, ale mohl by se chlubit alespoň jedním sezónním triumfem.

Tak se ale nestalo, protože čtyři minuty před koncem zápasů vyrovnal Marek Bakoš, který vyrovnávací brankou zařídil penaltový rozstřel. Jablonečtí byli ihned na úvod neúspěšní, přerovský odchovanec Filip Novák nedokázal odpovědět na branku libereckého Pavelky. Následně neuspěl jeho spoluhráč Frýdek, čímž Jablonec díky Gregušovi stav penaltového rozstřelu vyrovnal.

Jenže Liberec se v následujících dvou pokusech nemýlil, což Jablonec ano a rozhodující penaltu neproměnil Daniel Rossi, díky čemuž se Liberec mohl ponořit do oslav.

Finále Poháru České pošty:

FK Jablonec - Slovan Liberec 1:2 pp

Zaregistrujte se v sázkové kanceláři winmasters a získejte vstupní bonus 500 Kč!