Klopp má v Dortmundu pořád jeden nesplněný úkol. O co jde?

Klopp má v Dortmundu pořád jeden nesplněný úkol. O co jde?

Jürgen Klopp má před sebou velkou šanci, aby se s Vestfálským stadionem rozloučil trofejí. V sobotu totiž jeho Žluté vosy, které po zápase z vlastní iniciativy po sedmi letech opouští, čeká v berlínském finále Německého poháru VfL Wolfsburg.

Zaregistrujte se v sázkové kanceláři winmasters a získejte vstupní bonus 500 Kč!

Borussia už si sice díky sedmému místu v lize zajistila účast v kvalifikaci Evropské ligy, nicméně vidina trofeje je vidina trofeje...

"Jediné, co chci, je naposledy zažít vítězný průvod okolo největšího náměstí v Dortmundu," citoval web sme.sk slova Kloppa, jehož u kormidla nahradí Thomas Tuchel.

"Pořád před sebou máme jeden nesplněný úkol. Čeká nás velké finále. Pevně věřím, že v neděli budeme v centru Dortmundu oslavovat," pokračoval Klopp, jehož svěřenci vyřadili v semifinále na pokutové kopy Guardiolův Bayern.

Vzájemné souboje z letošní sezony však dosud vyzněly pro Vlky. Doma triumfovali 2:1 a v Signal Iduna Parku remizovali 2:2. "Všichni si myslí, že jsme favorité, protože jsme skončili druzí v bundeslize. Neazpomínejme však na to, že Dortmund měl druhou polovinu ročníku dobrou. Začátkem roku byl poslední, ale nakonec finišoval sedmý. To demonstruje jeho kvalitu," chválil protivníka kouč De Bruyneho a spol. Dieter Hecking, jehož názor publikovaly stránky sme.sk.

Jeho svěřence může motivovat i fakt, že ještě nikdy Německý pohár nezískali a největším úspěchem klubu v této soutěži je dvacet let staré finále. To Dortmund už se z dotyčné trofeje radoval třikrát.

Jízda Glasgow Rangers za návratem na výsluní dostala trhliny

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.