Jak by si věřila slávistická jednička Votíková proti Pitákovi?

Jak by si věřila slávistická jednička Votíková proti Pitákovi?

Když se v ženském fotbale vyhlašoval talent roku za kalendářní období 2014, slávistická brankářka Barbora Votíková se musela na druhém místě sklonit před spartankou Terezou Szewieczkovou. V důležitějším ohledu si však role prohodily. K letošnímu mistrovskému titulu totiž kromě Divišové, Svitkové, Pincové a spol. pomohla právě osmnáctiletá gólmanka z Edenu.

Jak by si vedl all-star tým ČFL v lize? Spadl by, říká Slepička

Troufnete si říct, kolik penalt z deseti byste chytila například Karlu Pitákovi?

To bychom museli nějaký takový rozstřel uskutečnit, jinak se to těžko odhaduje. Každopádně zkušenosti na straně Karla Pitáka by hrály asi pro něj.

Máte v branži nějakého oblíbeného gólmana? A kvůli jakým vlastnostem ho uznáváte?

Brankářem, kterému teď nejvíc fandím, je Manuel Neuer. Troufnu si říct, že je na této pozici v současnosti nejlepším hráčem světa. Skvěle chytá, navíc má kvalitní kopací techniku, dokáže výborně číst hru, předvídat přihrávky soupeře a včas proti nim zakročit. To ho dělá velkým. A co se týče ženského fotbalu, nejvíc obdivuju americkou brankářku Hope Solo.

A která strážkyně svatyně vám přijde na nejvyšší úrovni v první ženské lize?

Jednoznačně vyzdvihnu Radku Bednaříkovou, která chytá za 1. FC Slovácko a zároveň je jedničkou českého reprezentačního A - týmu.

KOMPLETNÍ ROZHOVOR S BARBOROU VOTÍKOVOU V RÁMCI RUBRIKY FOTBALISTKA MĚSÍCE NAJDETE V ČERVNOVÉM VYDÁNÍ MAGAZÍNU HATTRICK, KTERÉ JE NA TRHU OD MINULÉHO TÝDNE.