Slavia začala přípravu debaklem, náladu si zlepšila proti Brnu

Pražská Slavia nevstoupila do letní přípravy zrovna ideálně. Na turnaji v Čelákovicích podlehla bratislavskému Slovanu vysoko 1:4. Jedinou trefu sešívaných dal ve druhé půli Marek Červenka. V souboji o třetí místo pak slávisté porazili Brno 2:0.

Zaregistrujte se v sázkové kanceláři winmasters a získejte vstupní bonus 500 Kč!

Slovenský celek obsadil v uplynulé sezoně třetí ligovou příčku a rozdíl v kvalitě byl znát. Do branky pražského týmu se postavil Martin Berkovec, naopak chyběl nejlepší střelec loňské sezony Milan Škoda, jenž si přivodil lehčí zranění.

Poprvé musel Berkovec míč ze své sítě lovit již ve čtvrté minutě. Na střelu Mészárose zpoza vápna byl totiž krátký. Slovan byl nadále mnohem aktivnější a Berkovec měl co dělat. Krátce před půlhodinou hry ale opět kapituloval. Štefánik se prosmýkl středem hřiště a střelou ke vzdálenější tyči poslal Slovan do vedení 2:0.

Slávisté měli problém v koncovce, na rozdíl od svého soupeře. Jediným gólovým zásahem Pražanů byl gól Červenky po akci Voltra. V 71. minutě ale zvýšil na dvoubrankový náskok po centru Zreláka Kubík, jenž těsně před koncem po chybě Deliho přidal další gól.

Přípravné utkání:

Slavia Praha - Slovan Bratislava 1:4 (0:2)

Branky: 58. Červenka - 71. a 80. Kubík, 4. Mészáros, 26. Štefánik.

Sestava Slavie:
I. poločas: Berkovec - Švec, Latka, Bílek, Dostál - Mičola, Souček, Hrubý, Černý - Piták - Diop.
II. poločas: Berkovec - Švec, Bílek, Deli, Dostál - Kenija, Baéz, Hrubý, Černý (62. Bazal) - Voltr, Červenka. Trenér: Uhrin ml.

Slavia Praha - Zbrojovka Brno 2:0 (1:0)

Branky: 11. Mičola, 44. Bazal.

Slavia: Rakovan (41. Hrubeš) - Mikula, Latka (61. Kodr), Deli (52. Souček), Fialka - Mičola (41. Prošek), Boudjemaa, Piták (64. Hrubý), Bazal (53. Mysliveček) - O. Fotr (52. Diop), Voltr (41. Červenka). Trenér: Uhrin ml.
Brno: Veselý (41. Doležal) - Malín, Přichystal, Weber, Sedlo - Lutonský (55. Chrien), Slančík, Pašek, Moukanza - Čtvrtníček, Škoda. Trenér: Kotal.