Sňozík: Ve třetí lize nepotřebuješ lítat jako pitomec

Sňozík: Ve třetí lize nepotřebuješ lítat jako pitomec

Devětatřicetiletý brankářský veterán Radek Sňozík má za sebou dvě sezony ve třetiligových Štěchovicích a s největší pravděpodobností začne ve stejném klubu také nový soutěžní ročník 2015/2016. "Více méně jsme domluveni," ozřejmil někdejší gólman Příbrami či Bohemians 1905, jehož zatím ani s blížícími se čtyřmi křížky na krku vstávání nebolí a fotbal včetně trénování si užívá jako v dobách, kdy byl prvoligovým profesionálem.

Vyzkoušejte sázkovou kancelář winmasters, protože na kurzech záleží!

Jak jste se díval na letošní vítězné tažení soutěží "tvých oblíbených" střížkovských Bohemians?

"Všechny týmy trénují třikrát týdně po práci. Střížkov to měl postavené na profi úrovni, trénoval dopoledne a bylo by dost divné, kdyby tou soutěží neprojel jako nůž máslem. Je rozdíl, když máš za měsíc 12 tréninků a když máš stejný počet za týden. Měli nejlepší tým. V této soutěži nepotřebuješ lítat jako pitomec. Stačí, když máš zkušenosti a kvalitu, kterou nezapomeneš, a mladí kluci to kolem tebe ulítají."

Jakým útočníkům vůbec čelíš ve FNL? Dokážeš je lépe předvídat než ty ve vyšší soutěži?

"Mám výhodu, že už mám něco za sebou. Když jde na tebe frajer sám, dokážeš si ho připravit, aby ti to dal, kam chceš. V 1. lize ti to dá na druhou stranu. Jsou někde jinde. Ve Štěchovicích jsme navíc vzhledem ke kvalitě kádru a filozofii trenéra hráli defenzivnější styl, moc toho na mě nešlo a moc gól jsme nedostávali. Nebylo to díky tomu, že bych pět zápasů vyhrál úplně sám."

Jde se i v pokročilém věku v některých činnostech zlepšovat, nebo jen udržuješ nabyté dovednosti?

Člověk se učí celý život. Na každém tréninku chytám každou střelu naplno. Každý zápas tě posouvá dál. A pozor, to, jestli hraješ ligu, nebo ČFL, není pro brankáře a normálního hráče úplně stejné. Je to menší rozdíl, než kdyby si měl jít do pole. Hráč v poli už se těžko bude vracet. Když ale šel do třetí ligy Havránek, říkal jsem mu, ať se vůbec nebojí. Pro gólmana to není takový skok jako pro toho hráče."

První české online casino, do kterého můžete vložit mobilem již od 100 Kč!


[img id="39766"]