Zabojovat o titul? Nevím, nevím, kroutí hlavou Chramosta

Zabojovat o titul? Nevím, nevím, kroutí hlavou Chramosta

Ačkoliv má útočník Jan Chramosta v Mladé Boleslavi spoustu kamarádů a vrstevníků, v tomto směru nestrádal ani na hostování v Plzni. Také on mluvuil o jedinečné partě, i díky níž se vybojoval titul.

Ve Slovácku už to byl trošku stereotyp, přiznal Trávník

Sám se však ve druhé polovině sezony, kdy se o všem rozhodovalo, na hřiště moc nedostal. "Na podzim jsem se dostal do sestavy a dal i nějaké góly, jenže přišlo zranění. Zimní příprava mi vyšla, ale byl jsem alternací za Dana Koláře, což je v Plzni klíčová postava. Už mě tam pořádně nepustil," podotkl čtyřiadvacetiletý ofenzivní univerzál, jehož slova zveřejnil web idnes.cz.

Ve městě automobilů pod Karlem Jarolímem by se navíc měl vrátit do útoku. "Tady je to jiný styl než v Plzni, spíš 4 - 4 - 2 proti 4 - 5 - 1. S Lukášem Magerou jsme se doplňovali a měnili si pozice. Chvíli jsem byl úplně nahoře, chvíli zase zasunutější. Víc než o rozestavění to bylo o dobrém pohybu," pokračoval webem idnes.cz citovaný spoluhráč Ščuka a spol.

Protože tým posílil Milan Baroš, jehož Chramosta dosud znal jen z novin a internetu, jisté místo v základní sestavě nebude mít ani ve své Boleslavi. "Teď ho poznávám a je to super kluk, co nám hodně pomůže. Myslím, že o sestavě pro ostré zápasy není v tuhle chvíli ani trochu jasno. Je to o zkoušení, práci na tréninku. Jsme pořád na začátku přípravy," doplnil bývalý mládežnický reprezentant, jenž si však netroufá hovořit o tom, že by měl jeho klub atakovat na domácí půdě ty nejlepší. "Bylo by určitě fajn se dostat až nahoru. Ale zrovna Plzeň má široký kádr plný zkušených hotových hráčů. Nevím, nevím," zakončil v interview pro idnes.cz Chramosta, jenž hraje tuzemskou nejvyšší soutěž od jara 2009.

Sňozík: Ve třetí lize nepotřebuješ lítat jako pitomec