Vavruška: Krajní beci chybí celorepublikově a není to náhoda

Vavruška: Krajní beci chybí celorepublikově a není to náhoda

První ostrý test letního přípravného období Teplicím nevyšel. Zatímco Sokolu Radčice nasázel tým ze Stínadel sedmnáct branek, s druholigovým Varnsdorfem, jenž se nedávno vzdal účasti v nejvyšší tuzemské soutěži, prohráli Kapolongo, Vondrášek a spol. 2:3.

Zabojovat o titul? Nevím, nevím, kroutí hlavou Chramosta

"Děláme si teď názor, kteří hráči jsou schopní hrát, co chceme. Výsledek je proto absolutně nepodstatný a ani nevypovídající. To bude všechno jinak. Důležité pro mě je, jak si kdo poradí v kritických momentech, jaké má návyky, v jaké rychlosti je schopný a ochotný hrát," pronesl na stránkách idnes.cz nový trenér severočeského celku, jenž u kormidla nahradil Petra Radu.

Vedení klubu mu slíbilo minimálně tři posily. O které posty se jedná? "Dopředu se kluci musí poprat, tam je konkurence veliká. Navíc post levého krajního hráče nemáme. Buď ho koupíme, seženeme, nebo ho musíme vymyslet. Krajní beci chybí celorepublikově a není to náhoda. Děláme si to sami, neumíme je vychovávat. Už od přípravek jen nakopáváme dlouhé balony," pokračoval na webu idnes.cz někdejší šéf lavičky Příbrami, Liberce či Opavy.

Z toho, že by neklapla všechna jména, které chtěl, si však sám velkou hlavu nedělá. "Jsem dvacet let u mládeže a jsem zvyklý dělat s tím, co je. Trenérská práce je o tom, abyste měli dobře trénovaného zdravého hráče. Jestli si najmenuju deset lidí, které chci, jinak do klubu nepřijdu, to pak může trénovat moje manželka, ne já. Buď se povedou, anebo ne. Není to jednoduché, jak to někdy vypadá. Ale myslím, že ještě posílíme," zakončil Vavruška, jehož slova vyšly na serveru idnes.cz.

Sňozík: Ve třetí lize nepotřebuješ lítat jako pitomec