Sokolov zaskočil Plzeň, která vítězství urvala až v závěru utkání

Sokolov zaskočil Plzeň, která vítězství urvala až v závěru utkání

Mistrovská Plzeň v přípravě málem překvapivě klopýtla, když si se Sokolovem poradila až v samotném závěru. První poločas v režii druholigového celku nabídl nejen branku Kosaka, ale i vyloučení slovenského reprezentačního brankáře za ruku mimo velké vápno. Západočeši po domluvě nakonec v jedenácti pokračovali, nepříznivý vývoj otočili a radovali se z výhry 2:1.

Bohemia Casino – vyzkoušejte online automaty a ruletu za pouhou 1 korunu!

"Pro většinu hráčů již skončil úvodní čtrnáctidenní kondiční blok, ze kterého půjdeme do utkání se Sokolovem. Reprezentanti Česka a Slovenska ještě mají před sebou pár tréninků na nabrání fyzičky. Nepochybně u hráčů bude panovat určitá únava, takže se nedá očekávat nějaké optimální herní doladění. V rámci možností jsem si jistý, že hráči se se svým soupeřem popasují a jsem rád, že po dvou amatérských týmech přijde konfrontace s těžším soupeřem," říkal před pondělním utkáním trenér Viktorie Miroslav Koubek.

Vyzkoušení všech hráčů však poukázalo na nesehranost a Sokolov z toho těžil již ve 20. minutě, kdy se prosadil Jan Kosak po rohovém kopu. Před změnou stran máme odešel předčasně do sprch brankář Plzně Matúš Kozáčik, který hrál rukou mimo svůj revír, ale týmy se domluvily, že se bude pokračovat v jedenácti hráčích na obou stranách.

Po změně stran však aktuální vítěz Synot ligy ožil a po tvrdé ráně Milana Petrželi dorazil míč branky Baránek. Bývalá hvězda Teplic Mahmutovič měl krátce na to dvě slibné šance na svých kopačkách, ale neuspěl. Byl to však právě tento bosenský útočník, který nakonec pět minut před koncem rozhodl o výhře Plzně.

Přípravný zápas:

Viktoria Plzeň - Baník Sokolov 2:1 (0:1)
Branky: 47. Baránek, 85. Mahmutovič - 20. Kosak. ČK: 40. Kozáčik (Plzeň).

Sestava Plzně:
I. poločas: Kozáčik (40. Bolek) - Rajtoral, Hubník, Procházka, Limberský - Hrošovský, Hořava - Kopic, Kolář, Vůch - Holenda.
II. poločas: Bolek - Petržela, Hejda, Baránek, Matějů - Hrošovský, Kučera - Vůch, Ďuriš, Kovařík - Mahmutovič. Trenér: Koubek.