Brněnský Zavadil: Mladým pořád říkám, že musejí přidat

Brněnský Zavadil: Mladým pořád říkám, že musejí přidat

Protože bývájí přípravná období z velké části i o fyzičce, veteráni to nemívají snadné. Sedmatřicetiletý kapitán brněnské Zbrojovky Pavel Zavadil s nimi však nemá žádný problém...

Vyzkoušejte sázkovou kancelář winmasters, protože na kurzech záleží!

"Pořád v pohodě. Víc než týden už se připravujeme. Byli jsme v Uherském Brodě, kde se všechno odbývalo na hřišti, akorát jsme do toho posilovali. Běhali jsme s míčem, což je příjemnější, než jen tak běhat po oválu nebo někde v lese. Snáší se to dobře," ozřejmil na stránkách sport.cz mozek brněnské zálohy.

Ačkoliv už má svůj věk, hra Zbrojovky na něm pořád stojí. "Mně ta role docela vyhovuje, dá se říct, že jsem s ní smířený a beru ji jako fakt. Přiznám se, že někdy toho mám na hřišti plné zuby, ale na druhou stranu mě to žene dál. Dokud jsem zdravý, chci hrát, být užitečný. Pořád si říkám, že i ve svém věku se mohu zlepšovat a cítím, že to i jde. Doufám, že ještě dva tři roky vydržím a hlavně budu mužstvu platný, protože jinak by to nemělo smysl," pokračoval Zavadil, jehož slova publikovaly stránky sport.cz.

Pokud jde o jeho potenciálního nástupce, je optimistou, byť kárajícím. "Ve Zbrojovce je hodně mladých a šikovných hráčů, ale pořád jim říkám, že musejí přidat. Teď je s námi v přípravě syn Jožky Webera, opravdu talentovaný fotbalista, má v sobě hodně po tátovi, ale platí to i o něm. Stějně jako o dalších," doplnil bývalý hráč Drnovic, Sparty, Příbrami, Baníku, Arisu Soluň, Makabi Haifa či několika švédských celků.

A i přesto, že se snaží být přísný, s o generaci mladšími borci problém nemá. "Je pravda, že my jsme jako mladí byli vůči starším poslušnější. Respektovali jsme je. Doba je ale jiná. Dneska jim musíte říct některé věci, i když jsou k jejich prospěchu, dvakrát i třikrát. Ale kluci mě berou. Pokud je to třeba, tak ho zvýším a umím i bouchnout pěstí do stolu. Musí si uvědomit, že to, co jim říkám, mám ze zkušeností a je to pro jejich dobro. Ale s klukama máme dobrý vztah. Chci s nimi vycházet, nijak se nad ně nepovyšuji. Dobré vztahy v mužstvu a parta jsou důležité, bez nich úspěchu nedosáhnete. Záleží ale na nich. Oni musejí chtít sami něco dokázat. V Brně mají obrovskou šanci hrát ligu. Tady se moc hráči nenakupují, je to na nich, čehož by měli využít ke svému růstu a rozhodně nespoléhat na to, že stejně budou hrát, když nikdo lepší není. To by byl začátek jejich konce, nikam výš by se nedostali," zakončil v interview pro sport.cz svěřenec trenéra Václava Kotala.

První české online casino, do kterého můžete vložit mobilem již od 100 Kč!