Posily enormně zvýšily konkurenci v kádru, těší Ščasného

Posily enormně zvýšily konkurenci v kádru, těší Ščasného

V průběhu pátečního dne oznámí sparťanský trenér Zdeněk Ščasný sedmadvacet jmen, které s sebou vezme na rakouské soustředění.

Video: Sparta přejela Třinec, trefily se i posily Fatai a Steinhöfer

Ve čtvrtek proti Třinci nehráli Lafata, Matějovský, Holek, Kováč, Nešpor, Hybš, Jánoš, Přikryl a Frýdek. Tři až čtyři z nich se do kádru vlézt nemusí, což doložili například Nešpor s Přikrylem. Prvně jmenovaný odchází do polského Piast Gliwice, druhý se vrací na Julisky do Dukly, v níž už hostoval na jaře.

Pokud jde o nové tváře, jichž není málo, trenér se příliš nerozpovídal, ale něco z něj přeci jen sdělil. "Hráči naplňují, co jsem od nich čekal. Nic extra k nim říkat nebudu. Věděli jsme, proč je děláme, co v nich je. Nebudu se po každém zápase zvlášť vyjadřovat, jestli zahrají nebo nezahrají. Měli jsme je vysledované, věděli jsme, proč přicházejí, jakou mají kvalitu. Nemá smysl říkat, jestli někdo zahrál o něco líp nebo hůř. Každý je jinak unavený, každý tréninkovou zátěž snáší jinak. Každopádně enormně zvýšili konkurenci v kádru, což je dobře," uvedl na stránkách idnes.cz bývalý stratég Panathinaikosu Atény, jehož mužstvo se v Rakousku utká s bulharským Ludogorcem Razgrad, rakouským Riedem a nizozemským Vitesse Arnhem.

"Čekají nás tři těžké zápasy, tam by se sestava měla vyjasnit. Nikdy není úplně hotová, ale osm devět postů bychom mít měli. Musíme čekat, kdy se nám vrátí marodi, protože třeba Matějovský a Lafata do základní sestavy patří. Ale taky musíme se naučit hrát i bez nich," pokračoval v interview pro idnes.cz nástupce Vítězslava Lavičky, jenž proti severomoravskému soupeři testoval hru na tři stopery bez klasických krajních zadáků, s tím, že v v základu nastoupili Mareček, Polom a Costa.

Ščasný ovšem ozřejmil, že to měl se sestavením obrany těžké kvůli zdravotním problém a takové složení podle všeho nebude. Costu ovšem chválil a dál bude zkoušet, jestli by na dotyčném místě mohl hrát.

První české online casino, do kterého můžete vložit mobilem již od 100 Kč!