Lafata: Děláme vše proto, abych stihl začátek nové sezóny

Lafata: Děláme vše proto, abych stihl začátek nové sezóny

Kapitán pražské Sparty David Lafata se zranil na tréninku české reprezentace při modelovém utkání s týmem do dvaceti let. Od té doby neustále sleduje vývoj léčby jeho kolena a modlí se za návrat na trávníky. Chtěl by ho stihnout ještě před začátkem sezóny, proto optimisticky tvrdí, že do dvou týdnů by se mohl naplno zapojit do tréninku se zbytkem týmu.

Bohemia Casino – vyzkoušejte online automaty a ruletu za pouhou 1 korunu!

„Vyskočil jsem a jak jsem dopadl, tak se mi podlomila noha. Lekl jsem se, aby to enbylo něco vážného. Naštěstí to odnesla jen chrupavka, je tam otok a nesmím to ještě moc zatěžovat,“ popisuje Lafata vznik svého zranění během přípravy na kvalifikační duel o ME 2016 ve Francii.

„Když půjde vše podle plánu, tak do 14 dnů bych to snad už mělo jít. Děláme vše pro to, abych stihl začátek sezóny. Doufám, to vyjde. Pořád se to lepší, ale ještě musím chvíli vydržet, jelikož to ještě není ideální. Proto zatím jen jezdím na kole, plavu a posiluji,“ hovoří bývalý hráč Jablonce o svém návratu na trávník.

Mezitím bedlivě sleduje přípravu svého týmu, který vstupuje na konci července do 3. předkola Ligy mistrů. Je jasné, že by ho Zdeněk Ščasný měl rád k dispozici, neboť v případě absence by musel povolat nováčky Marca Paixaa či Kehinda Fataie.

„Posílit jsme potřebovali a čas ukáže, jak velké to budou posily. Já věřím, že ano, i když jsem je ještě na hřišti pořádně neviděl, jelikož jsem pořád zavřený v posilovně,“ prohlásil Lafata, který se připravuje i na nové rozestavení, neboť Ščasný chce hrát na dva útočníky.

„Já budu jen rád, když nás bude vepředu více. Trenér to má určitě připravené a teď na tom zapracujeme. Já se na hřišti snesu s každým. Nejvíce mi vyhovuje nějaký rychlý spoluhráč, který uteče a pak mi dá dobrou přihrávku,“ dodává.

Balotelli: Rád ukážu fanouškům, jakou formu mám