Baník dostal hodně ledovou sprchu, Dukla si vyšlápla na Celtic

Ostrava nevstoupila do letní přípravy dobře, neboť proti Senici inkasovala hned pětkrát. Pátý celek uplynulé slovenské nejvyšší soutěže převálcoval Baník s rozdílem třídy, který tak nenavázal na středeční vítězství 2:1 proti rakouskému SC Wiener Neustadt.

Vyzkoušejte sázkovou kancelář winmasters, protože na kurzech záleží!

Pražská Dukla ve Skotsku překvapila tamního ligového mistra, kterého na jeho půdě porazila 5:3. O skalp slavného Celticu Glasgow se zasloužil především záložník Marek Hanousek, který si připsal hattrick. Dukla tak potvrdila výbornou formu a vyhrála i pátý zápas letní přípravy.

V Petrově Vsi dostal slezský klub tvrdou lekci. O poločase vedla Senice již o dvě branky a po změně stran své dílo dokonala. Mezi střelce se zapsal i český ofenzivní záložník Jan Kalabiška, který se prosadil v 70. minutě předposlední brankou utkání. O moc lépe si nevedlo ani Slovácko, které padlo v Nemšové s Trenčínem 0:3. Vítěz slovenské ligy se chystá na kvalifikaci Ligy mistrů.

Přípravné utkání v Petrově Vsi:

FK Senica - Baník Ostrava 5:0 (2:0)
Branky: 19. a 57. Hlohovský, 38. a 82. Dolný, 70. Kalabiška.
Sestava Ostravy: Cakovič (46. Budinský) - Vengřinek (46. De Azevedo), Kaša, Frydrych, Holzer (46. Helešic) - Šichor (68. Byrtus), Foltyn (46. Matěj) - Kukec, Liener, Mondek - Narh.

Přípravné utkání v Nemšové:

AS Trenčín - 1. FC Slovácko 3:0 (2:0)
Branky: 40. a 62. Wesley, 30. vlastní.
Sestava Slovácka: Heča - Kuncl, Hoffman, T. Rada, Reinberk - Diviš, Daníček, Šumulikoski, Valenta, Civič - Došek (46. Kovář).

Přípravný turnaj v Žirovnici (2x35 minut):

Semifinále:
Vysočina Jihlava - Dynamo České Budějovice 4:5 (2:3)
Branky: 3., 49. a 63. Mešanovič, 29. Dvořák z pen. - 12., 19. a 30. Linhart, 37. Jurdík, 43. Benát z pen.
Jihlava: Hanuš - Kukol, Tlustý, J. Krejčí, Šulek (61. Sladký) - Marek, Nerad (61. Demeter) - Fulnek (61. Jungr), Dvořák, Batioja - Mešanovič. Trenér: Klusáček.

Přípravné utkání ve Skotsku

Celtic Glasgow - Dukla Praha 3:5 (1:1)
Branky: 28. Griffiths z pen., 43. Mackay-Steven, 83. Van Dijk - 13., 36. a 49. z pen. Marek Hanousek, 59. Jakub Mareš, 85. Přikryl.
Dukla: F. Rada - Jurendič (60. Kluk), Jeřábek, Štetina, Matěj Hanousek (46. Vrzal) - Považanec (60. Néstor), Gedeon (46. Daniel Tetour), Marek Hanousek - Berger (60. Koval), Beauguel (60. Přikryl), Jakub Mareš (60. Krmenčík). Trenér: Kozel.

Přípravné utkání v Nové Včelnici:

MAS Táborsko - Zbrojovka Brno 2:2 (1:0)
Branky Brna: 54. Michal Škoda, 73. Čtvrtníček.
Brno:
I. poločas: Martin Doležal II. - R. Buchta, Malík, Košťál, Keresteš - Lacko, Zoubele, Brigant, Chrien, Lutonský - Klán.
II. poločas: Veselý - Fall, P. Buchta, Jakub Šural, D. Pospíšil - Vávra, Weber, Čtvrtníček, Přichystal, Michal Škoda - Moukanza. Trenér: Kotal.

Přípravné utkání:

1. FC Norimberk - Bohemians Praha 1905 0:1 (0:0)
Branka: 76. Schick.

Přípravné utkání v Modré u Děčína:

FK Teplice - Saská Kamenice 1:1 (1:1)
Branky: 18. Vondrášek - 16. Fenin.
Teplice:
I. poločas: Slavík - Drame, Djurič, Hošek, Urma - Takács - Vondrášek, Mozol, Breite, Potočný - Bratanovič.
II. poločas: Slavík (51. Lipš) - Djurič, Lüftner, Matula, Novotný - Breite (60. Mozol) - Polanský, Táborský, Richter, Balázs - Kapolongo. Trenér: Vavruška.

Klokani vlastní Jiráska i Zlámala. Koho v Ďolíčku testují?