Trávníkova hvězda neustále stoupá, kam to dotáhne v Jablonci?

Trávníkova hvězda neustále stoupá, kam to dotáhne v Jablonci?

Výbornou sezonu završenou úspěšným vystoupení na evropském šampionátu hráčů do jednadvaceti let za sebou má Michal Trávník. Vydařený rok navíc talentovaného borce katapultoval do Jablonce, kam ze Slovácka po turnaji zamířil.

Sázková kancelář winmasters nabízí nejvyšší kurzy na favority!

Odchovanec Slovácka se mezi českou elitou objevil již v sedmnácti letech, když nastoupil proti Českým Budějovicím. První branku dal rychlík a zároveň výborný technik v závěru předminulé sezony proti Znojmu.

Letošní sezonu začal ve velkém stylu, ale na podzim přišlo zranění, které Trávníka na nějaký čas vyřadilo ze hry a ještě o něco déle ze základní sestavy. Na jaře se ale vrátil a opět ho bylo plné hřiště. „Michal je velice pracovitý hráč. Když před rokem nedostával tolik příležitostí, tak ho to nezlomilo, chtěl mi dokázat, že patří do základu. Má velice silnou vůli,“ chválil Trávníka trenér Slovácka Svatopluk Habanec.

Mladý záložník se v závěru ligy trefil například do sítí obou pražských „S“. Mimo to připravil svým spoluhráčům čtyři góly a upevnil si tak místo ve výběru trenéra Jakuba Dovalila, pod jehož vedením si na malém Euro zahrál ve všech třech zápasech českého týmu.

„Pozici v mužstvu si jednoznačně zasloužil,“ řekl kouč Habanec. Trávník na sebe v průběhu sezony upoutal mimo jiné i tím, že se jednou stal maratoncem kola. O jeho služby kromě Jablonce v posledních týdnech usilovaly i zahraniční kluby. Nejrychlejší byli ale Severočeši, kteří v Trávníkovi získali velkou posilu pro nadcházející léta.

Pavlenka je finančně nejnáročnější varianta, přiznal Šilhavý