Švejdík má pořád sny. Zahraničí, evropské poháry i Liga mistrů

Švejdík má pořád sny. Zahraničí, evropské poháry i Liga mistrů

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Dvaatřicetiletý stoper Ondřej Švejdík by měl ve Slovanu Liberec působit minimálně příštích šest měsíců. Slovan označuje za tým, který je nebezpečný zejména na domácím hřišti a sám na něj má dobré vzpomínky, protože mu dal dva nebo tři góly.

Bohemia Casino – vyzkoušejte online automaty a ruletu za pouhou 1 korunu!

Nyní se však bude snažit o to, aby severočeský tým neinkasoval. Ačkoliv v poslední době na Letné nehrál, žádný větší deficit necítí. "Kluci tu mají natrénováno stejně jako já ze Sparty. Probíhá to bez problémů," pronesl na webu synotliga.cz bek se zkušenostmi z nejvyšší nizozemské soutěže.

Svůj přesun na stadion U Nisy konzultoval i s několika sparťanskými spoluhráči. Dotyčný krok mu všichni schválili. "Do Slovanu jsem přišel, abych zase hrál a fotbal mě bavil. Mluvil jsem s Radkem Kováčem, Lukášem Váchou i Bořkem Dočkalem. Všichni si Liberec vychvalovali, až jsem si říkal, že to snad není možný a nechám se překvapit," pokračoval nový svěřenec trenéra Trpišovského, jenž přišel do Liberce o pár dní dříve než on.

Švejdíka láká také Evropská liga. "Evropské poháry jsou jednou z motivací, proč jsem do Liberce šel. Těším se na los a na to, až budeme hrát o všechno. Doufám, že se nám podaří postoupit do základní skupiny," doplnil zadák, jehož slova zveřejnily stránky synotliga.cz.

Sám někdejší hráč Opavy, Bohemians 1905, Mladé Boleslavi, Dukly či Groningenu už má sice svůj věk, nicméně zatím nevzdal ani možnost ještě jednoho zahraničního angažmá. Zatím hrál venku v letech 2006 - 2010. "Pořád mám určité cíle a sny. Každý by mi mohl říct, ať jsem ve svém věku rád za to, kde jsem, ale já chci ještě hrát venku. Chci si zahrát evropské poháry i Ligu mistrů. Udělám pro to všechno," zakončil mist české ligy ze sezony 2013/2014.

Slavia nezvládla s Duisburgem závěr a přišla o výhru, Kliment skolil Plzeň