Cipro přetahuje do Dynama hráče Táborska. Zaujme ho Šimák?

Cipro přetahuje do Dynama hráče Táborska. Zaujme ho Šimák?

Záložník Jan Šimák už má sice na krku šestatřicet křížků, ale například brankář Radek Sňozík ho stále bere za špičkového hráče. Po jarním souboji jeho Štěchovic se střížkovskými Bohemians dokonce říkal, že hraje, jako by ho někdo ovládal na Playstationu.

Vyzkoušejte sázkovou kancelář winmasters, protože na kurzech záleží!

Jeho výkony z ČFL pak bývalého borce Sparty, Hannoveru, Leverkusenu, Stuttgartu či Táborska ho zřejmě znovu vystřelí do druhé nejvyšší české soutěže, kterou by si na Střížkově nezahrál.

O jeho příchodu totiž jedná Dynamo České Budějovice, které shání po odchodu Jiřího Kladrubského zkušeného fotbalistu do záložní řady.

"Volali nám ze Střížkova, když se nepřihlásili do soutěže, že by pro nás měli pár hráčů. Mezi nimi byl i Šimák, tak jsme se rozhodli ho zkusit. O jeho fotbalovém talentu se vůbec nemá smysl bavit. A co jsem z Bohemky slyšel, tak už vede i spořádanější život, protože má rodinu. Chápu, že Šimák má ve fotbale nějaké jméno, ale já osobně bych byl pro jeho příchod, když si nastavíme určitá pravidla. Honzu jsem viděl na tréninku a ten kluk je fotbalově úplně někde jinde, to si nemusíme nic nalhávat. Každý se musí učit od starších a my prostě zkušeného záložníka potřebujeme. Jestli si někdo myslí, že to budeme hrát jen s mladíky, tak to opravdu nepůjde," uvedl Martin Vozábal, jehož slova publikoval server idnes.cz.

Šimák se poprvé hlásil na tréninku jihočeského celku v závěru minulého týdne. Herní premiéru by si měl odbýt ve středu 8. července v přípravném utkání proti Zbrojovce Brno.

Šimák pořád patří Táborsku, ze kterého se v těchto dnech do Dynama přesunul i třiadvacetiletý Jakub Hric, jenž se upsal Ciprově souboru na tři roky. "Kubu jsme přivedli už před začátkem přípravy s tím, že jsme s ním domluveni na podmínkách. V sobotu jsme celou transakci uzavřeli s Táborskem výměnou za Aleše Hanzlíka. Je mu dvacet tři let, v Budějovicích se narodil, ale nikdy v Dynamu nehrál. Oklikou přes Táborsko se dostává k nám a může zde hrát třeba deset let. Je to kluk ze střední generace, která nám chybí. Druhou ligu už si zahrál, což je také plus. My jsme s jeho příchodem spokojeni," ozřejmil na stránkách skcb.cz generální manažer exligového celku Martin Vozábal.

První české online casino, do kterého můžete vložit mobilem již od 100 Kč!