Feninovi nebude vadit ani záloha a už se těší na Dortmund...

Feninovi nebude vadit ani záloha a už se těší na Dortmund...

Bývalý český reprezentant se šestnácti mezinárodními starty Martin Fenin se momentálně pokouší restartovat svou kariéru v trikotu třetiligového německého celku Chemnitzer FC, jemuž se nedávno upsal do léta 2017 s roční opcí.

Limberský: Plzeň ještě nikdy neměla tak široký a kvalitní kádr

Bývalý hráč Frankfurtu či Slavie nebere 3. ligu za degradaci. "Rozdíly jsou minimální. Vemte si, že například Darmstadt hrál před rokem 3. ligu a teď je nováčkem bundesligy. A opačně Fürth, nedávno kopal nejvyšší soutěž a teď málem sestoupil až do třetí. Takže ten skok není tak obrovský. Člověk musí mít trošku štěstí a dobrý kolektiv kolem sebe. Myslím, že Chemnitzer má ambice a mohl by v klidu hrát 2. ligu. Jde o nejlepší krok, který teď můžu udělat. Že klub chce hrát o postup, to mě žene dopředu," ozřejmil v rozhovoru pro idnes.cz osmadvacetiletý Fenin.

Tým trenéra Karstena Heineho mu vyhovuje. "Podle jména jsem tam nejzkušenější hráč. Teď jsou jen přáteláky, žádný tlak není. Ale kdyby se nemělo dařit v sezoně, budu určitě na ráně. Já doufám, že mi tohle angažmá vyjde, že dám rychle nějaký gól a pak už to poběží samo. Jsem strašně rád, že jsem po dvou a půl letech zpátky v Německu. Všichni jsou výborní fotbalisté, skvěle fyzicky připravení - to je v Německu klasika. Myslím, že by mi to mohlo vyhovovat. Ale všechno záleží na startu do sezony, jestli chytíme euforii. První kolo poháru hrajeme proti Dortmundu, to se těším," liboval si na stránkách idnes.cz vicemistr světa do 20 let, jenž si před pár dny připsal první branku v novém působišti a stalo se tak v přípravném utkání proti "jeho" Teplicím.

V klubu, který v uplynulém soutěžním ročníku finišoval na páté příčce, když předstihl i Dynamo Drážďany či Energii Cottbus, by mohl nastupovat i na pravém kraji zálohy. "Trenér mě zná už z působení ve Frankfurtu, kde jsem hrál hodně zprava nebo zleva, křídlo. V Chemnitzeru mají zažitý systém s jedním vysokým hroťákem a pod ním je kapitán, který dal minulý rok 17 gólů. Já bych tedy měl operovat z pravé strany. Ještě máme druhou variantu rozestavění na dva útočníky a jedním z nich jsem já," zakončil Fenin, jehož slova přinesl web idnes.cz.

Výherní automaty s miliónovými jackpoty. Vyzkoušejte zdarma.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.