Černá středa českých týmů v boji o Ligu mistrů! Plzeň i Sparta vypadly

Sparta v domácím prostředí podlehla moskevskému CSKA 2:3 a šance zahrát si Ligu mistrů opět zmizela. Velkou vinu na vyřazení měl italský sudí Mazzoleni nejprve ve druhé půli nesmyslně přísně vyloučil Marka Matějovského a pár minut nato neodpískal faul na Davida Lafatu ve velkém vápně ruského velkoklubu. Nadějné vedení 2:0 z kraje zápasu neposlalo Pražany do dalších bojů o Ligu mistrů.

Nové české pravidlo: Penalty proti Plzni se nařizovat nesmějí?!

Domácí začali velice nadějně, neboť skóre otevřel hned v šesté minutě Krejčí. O deset minut později to bylo již 2:0, když branku přidal nováček Fatai. Brankář hostů Akinfejev vypadal dosti nejistě a Sparta toho chtěla využít. CSKA však do přestávky dokázalo vyrovnat zásluhou Musy.

Po změně stran hned šest minut po přestávce bylo vyrovnáno opět díky africkému ostrostřelci. V 64. minutě Marek Matějovský fauloval Fernandese, ale zákrok mohl být oceněn maximálně žlutou kartou. Rozhodčí Mazzoleni byl však zcela jiného názoru a českého záložníka poslal do sprchy.

Celý stadion začal ještě více bučet o pár minut později, když mohl Lafata kopat pokutový kop, ale rozhodčí faul vůbec nepotrestal. Hosté zaváhání využili a v 76. minutě rozhodl o postupu ruského celku Dzagojev.

Plzeň si z Izraele přivezla nadějný výsledek 2:1 a v úvodu odvety se do ničeho nehrnula. První poločas nenabídl žádnou branku, i když šance se na obou stranách nějaké objevily. Druhý poločas pak doznal černého scénáře především ve své druhé polovině, když Limberský v šestnáctce fauloval kapitána hostů Zahaviho, který následnou penaltu proměnil. Osudná rána přišla šest minut před koncem, kdy se opět prosadil stejný střelec jako v prvním případě a sny Plzně o Lize mistrů se rozplynuly.

Odveta 3. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Sparta Praha - CSKA Moskva 2:3 (2:1)

Branky: 6. Krejčí, 16. Fatai - 34. a 51. Musa, 76. Dzagojev. Rozhodčí: Mazzoleni - Manganelli, Galloni (všichni It.). ŽK: Frýdek, Hušbauer - A. Berezuckij. ČK: 64. Matějovský (Sp.). Diváci: 16 580. První zápas 2:2, postupuje CSKA Moskva.

Sparta: Bičík - Mareček, Holek (64. Konaté), Hybš - Frýdek, Matějovský, Vácha, Dočkal, Costa - Fatai (53. Lafata), Krejčí (87. Hušbauer). Trenér Ščasný.
CSKA: Akinfejev - Fernandes, V. Berezuckij, A. Berezuckij, Nababkin - Wernbloom, Natcho (80. Ignaševič) - Tošič (82. Milanov), Jeremenko, Dzagojev (90. Golovin) - Musa. Trenér Sluckij.

Viktoria Plzeň - Maccabi Tel Aviv 0:2 (0:0)

Branku: 76. z pen a 84. Zahavi. Rozhodčí: Aranovskij - Vojťuk, Bekker (všichni Ukrajina). ŽK: Vaněk, Limberský - Zahavi, Itzhaki, Igiebor. Diváci: 11 242.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Hubník, Procházka, Limberský - Vaněk, Hořava - Petržela (83. Kopic), D. Kolář (85. Holenda), Kovařík - Mahmutovič (58. Ďuriš). Trenér: M. Koubek.
Maccabi Tel Aviv: Pablo - Špungin, Tibi, Ben Haim I, Ben Haruš - Alberman, Igiebor - Rikan (65. Vermouth), Itzhaki (73. Miha), Ben Haim II (59. Mitrovič) - Zahavi. Trenér: Jokanovič.