Chelsea otočila vypjatý zápas a vyhrála Carling Cup

Brankář Petr Čech si do své sbírky přidal další trofej. Jeho Chelsea totiž porazila díky dvěma gólům Didiera Drogby ve finále Ligového poháru Arsenal 2:1, a po roční pauze se tak raduje z triumfu v domácím poháru.

Ze dvou Čechů, kteří se v neděli mohli objevit na hřišti, se dostal na trávník pouze gólman Chelsea. Tomáš Rosický se v dresu Arsenalu neobjevil ani na lavičce náhradníků. Pro finálový zápas Carling Cupu nastoupili za Arsenal hlavně náhradníci, ale na hřišti to tak nevypadalo. Arsenal vyslal sice více střel, ale zvítězit nedokázal. Hrdinou zápasu se stal Drogba.

Od zápasu se dalo očekávat, že oba týmy budou útočit a také se tomu tak bylo. Ve dvanácté minutě skóroval po nahrávce Diaby sedmnáctiletý talent Theo Walcott. Arsenal se tak dostal do vedení 1:0. Bylo to i díky tomu, že od začátku zápasu měli "Gunners" mírnou převahu.

Jen několik minut trvalo, než se Chelsea dostala do gólové příležitosti a nejlepší střelec "Blues" vyrovnal skóre na 1:1. Drogba dal branku po nahrávce německé hvězdy Ballacka, a zápas tak dostal ještě bojovnější charakter.

Ve druhém poločase předváděli hráči rychlý fotbal. Šance byly na obou stranách, ale dlouho se nikdo nedokázal prosadit. To na konci zápasu změnil Drogba, jehož našel krásným centrem před branku Robben a útočník Pobřeží slonoviny se hlavičkou nemýlil.

Nervózní závěr pak vyústil v potyčky na trávníku a dokonce i oba trenéři museli na hřiště, aby od sebe odtrhli znesvářené protivníky. Červené karty uviděli Touré a Adebayor z Arsenalu a Mikel z Chelsea.

Výsledek - finále:

Chelsea - Arsenal 2:1 (1:1)
Branky: 20. a 84. Drogba - 12. Walcott. ČK: 90.+6 Mikel - 90.+6 Touré, 90.+7 Adebayor. Diváci: 70.073.

[ 25. 2. 2007 - eFotbal.cz | Foto: Reuters ]