Zápotočný při premiéře v italské lize zavinil penaltu

Český reprezentant Tomáš Zápotočný prožil poněkud rozpačitou premiéru v italské lize. Poprvé nastoupil v dresu Udine, hned v základní sestavě, ale čtyři minuty před koncem fauloval Gasbarroniho, následovala penalta a jeho tým přišel o vítězství. Hosté z Parmy vyrovnali na 3:3.

Spokojenější než Zápotočný byl určitě Tomáš Ujfaluši, jehož Fiorentina porazila Empoli 2:0. O branky se podělili Rumun Mutu a majitel Zlaté kopačky Toni. Fiorentina už postoupila na sedmé místo a nebýt patnáctibodového trestu, byla by dokonce třetí.

Inter pokračuje ve vítězném tažení

Sedmnácté ligové vítězství v řadě si připsal Inter Milán, když rozdrtil Catanii na jejím hřišti 5:2. Domácí odolávali až do konce prvního poločasu, v němž se po rohovém kopu prosadil hlavou obránce Interu Walter Samuel. Ve druhém poločase už ale vedoucí tým tabulky nejvyšší italské soutěže jasně dominoval, když góly postupně dali Santiago Solari, Fabio Grosso, Zlatan Ibrahimovic a Julio Cruz.

[obrazek id="4907" zarovnani="vpravo"]Inter tak má v čele tabulky celkem 66 bodů, druhé AS Řím, které v neděli porazilo Regginu 3:0, na něj ztrácí 14 bodů.

Třetí příčka patří Palermu, jež v sobotu pouze remizovalo s Atalantou 1:1. Na čtvrtou příčku se naopak posunulo Lazio Řím poté, co díky brankám Sancheze Cribariho a Tommasa Rocchiho v prvním poločase vyhrálo v Cagliari 2:0.

V Livornu gól nepadl a k bezbrankové remíze se schylovalo i v Messině. V utkání se Sienou ji však ve třetí minutě nastavení Alvarez změnil ve vítězství domácích.

Také na San Siru, kde padly dvě červené karty už v prvním poločase, překonal AC Milán obranu janovské Sampdorie až v samém závěru. Marek Jankulovski odehrál na levé straně domácí obrany celý zápas.

Výsledky:

Livorno - Ascoli 0:0
Catania - Inter Milán 2:5 (65. Spinesi, 74. Corona - 45. Samuel, 49. Solari, 57. Grosso, 67. Ibrahimovic, 72. Cruz)
Messina - Siena 1:0 (90.+3 Alvarez)
Fiorentina - Empoli 2:0 (27. Mutu, 75. Toni)
AS Řím - Reggina 3:0 (55. Tavano, 65. Mexes, 90. Panucci)
Cagliari - Lazio Řím 0:2 (25. Cribari, 34. Rocchi)
Udine - Parma 3:3 (41. a 68. z pen. Di Natale, 84. Obodo - 8. Budan, 78. Parravicini, 86. Rossi z pen.)
AC Milán - Sampdoria Janov 1:0 (90. Ambrosini)