Birminghamu pomůže k záchraně Sutton

Birminghamu pomůže k záchraně Sutton

Birmingham City získal pro boj o záchranu v Premier League někdejšího nejdražšího hráče Britských ostrovů Chrise Suttona. Dvaatřicetiletý kanonýr odchází bez náhrady na vlastní žádost z Celtiku Glasgow a klubu, v němž působí i Jiří Jarošík, se upsal do konce sezony.

Sutton za sebou má ve slavném skotském klubu mimořádně úspěšné období, za pět a půl roku pomohl získat tři mistrovské tituly a stejný počet pohárových triumfů. Ve 199 zápasech vstřelil v zelenobílém dresu 86 gólů.

Odchovanec Norwiche City se stal v roce 1994 nejdražším fotbalistou na ostrovech, když přestoupil za tehdy rekordních pět milionů liber do Blackburnu. V týmu Rovers vytvořil mimořádně nebezpečnou dvojici s Alanem Shearerem a oba měli velký podíl na zisku titulu v Premier League.

Za pět let v Blackburnu se Suttonova cena zdvojnásobila, ale jeho desetimilionový transfer do Chelsea byl v roce 1999 propadákem. Po pouhých třech vstřelených gólech putoval do Celtiku, kde ho čekalo kanonýrské obrození.

Zatímco v Glasgowě i v této sezoně Sutton mohl bojovat o nejvyšší příčky, v týmu City ho čekají záchranářské starosti. Birmingham je aktuálně v tabulce předposlední.

[ 5.1.2006 - eFotbal/ČTK ]

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.