Sparta otočila zápas, Jablonec prohrál díky penaltě

Vstup českých mužstev do čtvrtého předkola Evropské ligy nedopadl vůbec špatně. Sparta se nakonec raduje z vítězství, i když v zápase prohrávala a zranil se jí Vácha, Liberec zachránil v závěru zápasu Pokorný, který vsítil jedinou branku zápasu. Jablonecké Galacticos odjelo do Amsterodamu, kde s místním Ajaxem sehrál vyrovnanou partii, ale po brance z penalty prohrálo nejtěsnějším způsobem.

Frydrych míří do Sparty, Dovalil bude trénovat Trnavu!

Spartě se nakonec podařilo proti švýcarskému celku uhrát velmi příjemnou výhru 3:1, i když tomu začátek zápasu vůbec nenapovídal.

Hosté totiž od páté minuty vedli díky brance Nicola Suttera. Dvacetiletý odchovanec Thunu si se zakončením poradil zkušeně, když Davida Bičíka přeloboval a nedal mu žádnou šanci.

Vyrovnání českého celku přišlo až těsně před poločasem. Costa vyrovnával z rohu a jen o dvě minuty později Dočkal, který stál ve správnou chvíli na správném místě a po nepovedené nahrávce Reinmanna potopil hosty před odchodem do šaten.

Ve druhé půli se příliš nezměnilo, přičemž výsledek 2:1 přeci jen nebyl pro outsidera z Thunu vůbec špatný. Dočkal ale ukázal, že to v nastaveném čase umí a stejně jako první půli, tak v poslední minutě nastavení rozhodl i půli druhou. Z přímého kopu zajistil Spartě výhru 3:1.

Sparta Praha - Thun 3:1 (2:1)

Branky: 43. Costa, 45. + 1, 90. + 5 Dočkal, - 5. Sutter

Sparta Praha: David Bičík, Mario Holek, Costa Nhamoinesu, Matěj Hybš, Lukáš Mareček, Lukáš Vácha (29. Martin Frýdek), Bořek Dočkal, Josef Hušbauer (55. Tiémoko Konaté), Ladislav Krejčí, Kehinde Fatai (72. Marco Paixao), David Lafata

Thun: Guillaume Faivre, Fulvio Sulmoni, Kevin Bigler, Thomas Reinmann, Andreas Wittwer, Gianluca Frontino, Simone Rapp (82. Ridge Munsy), Dennis Hediger, Nelson Ferreira (72. Marco Rojas), Nicola Sutter, Roman Buess (56. Gonzalo Zarate)

Rozhodčí: Danny Makkelie

Diváci: 12.448

[break]
Hajduk Split přijel pod Ještěd s tím, že moc dobře věděl, jak se Liberci nyní daří. A řádně se připravil, což bylo poznat hlavně v obrané fázi.

Liberec podal rozhodně lepší útočný výkon, vypálil celkem šestkrát na bránu, skórovat se mu podařilo ale jen jednou. Po střele Pavelky z rohového kopu dorážel balón do brány Pokorný.

Split naopak otestoval bránu Tomáše Koubka jen dvakrát. Do Chorvatska si tak Liberec veze tu nejtěsnější výhru. Naštěstí ale nedostala venkovní gól, a tak jsou jeho šance na postup do základní fáze Evropské ligy poměrně vysoké.

Liberec - Hajduk Split 1:0 (0:0)

Branky: 79. Pokorný

Liberec: Tomáš Koubek, Vladimír Coufal, David Hovorka, Lukáš Bartošák, Lukáš Pokorný, David Pavelka, Herolind Shala (79. Isaak Sackey), Zdeněk Folprecht, Josef Šural, Marek Bakoš (62. Michael Rabušic), Dzon Delarge (90. Milan Kerbr)

Hajduk Split: Lovre Kalinic, Maksym Ih. Bilyj, Hrvoje Milic, Goran Milović, Jefferson, Nikola Vlasic, Josip Juranovic, Mijo Caktaš, Tino-Sven Sucic, Andrija Balic (66. Elvir Maloku), Franck Ohandza

Rozhodčí: David Fernández Borbalán

Diváci: 8.530

[break]
Jablonec jako jediný celek vyfasoval v posledním předkole Evropské ligy opravdovou lahůdku z Amsterodamu. Věčně mladý tým jak známo lze porazit, Jablonci se to ovšem nepodařilo.

Pěkný výsledek si přesto z Ajaxu odváží. Prohra 1:0 rozhodně není až tak zlá. Mohlo být ale lépe, kdyby v 54. minutě nekopal penaltu jednadvacetiletý zabiják Arkadiuzs Milik. Vít Beneš srazil ve vápně Klaassena a exekutor Milík se nemýlil.

Jablonečtí s Ajaxem drželi krok, precizní byli hlavně v obraně, Ajax nechali vystřelit pouze třikrát na bránu. Sami ale vyprodukovali jen jednu střelu. Do odvety tak musí zapracovat na útočné fázi, jinak Ajax vyřadit nedokáží.

Ajax Amsterodam - Jablonec 1:0 (0:0)

Branky: 54. Milik (penalta)

Ajax Amsterodam: Jasper Cillessen, Jöel Veltman, Jaïro Riedewald, Kenny Tete, Mitchell Dijks, Riechedly Bazoer, Daley Sinkgraven (71. Lasse Schöne), Davy Klaassen, Nemanja Gudelj, Arkadiusz Milik, Anwar El Ghazi (85. Václav Černý)

FK Jablonec: Vlastimil Hrubý, Luděk Pernica, Filip Novák, Vjačeslav Karavajev, Vít Beneš, Tomáš Hübschman, Nermin Crnkič, Ruslan Mingazov (67. Lukáš Masopust), Ján Greguš, Martin Pospíšil (72. Michal Trávník), Tomáš Wágner (84. Martin Doležal)

Rozhodčí: Tony Chapron