Přestupové bomby? Ne, fiasko! Co se v historii nepovedlo?

Přestupní období je vždy plné emocí a velkých zvratů. Tu a tam se urodí opravdová bomba, jindy se zase ukáže, že investované peníze byly naprosto vyhozené. Které přestupy v historii se rozhodně nepovedly?

Přestupové bomby? Ne, fiasko! Co se v historii nepovedlo?
Nejen šedý vlk Ravanelli...kteří další Italové zaujali Premier League?

Fernando Torres

Když ho v roce 2011 z Liverpoolu kupovala londýnská Chelsea, jistě si vedení Blues od španělského reprezentanta slibovalo výrazně lepší výkony, než kterých se dočkalo. Padesát milionů liber, které za současného hráče Atlétika Madrid Carlo Ancelotti zaplatil, si jistě doteď vyčítá. Vždyť během jara dal za 903 minut pouhou jedinou branku. I tak ale na Stamford Bridge vydržel čtyři roky.
[break]

Andy Carroll

Po prodeji Torrese do Liverpoolu měli na Anfield Road spoustu financí, které se rozhodli investovat. Mimo jiné koupili útočnou dvojici Andy Carroll – Luis Suárez. Výrazně dráž přišel anglický forvard, jenž však zdaleka neoslnil tolik jako uruguayský reprezentant a po roce a půl se sklopenýma ušima putoval do West Hamu.
[break]

Kaká

Brazilská hvězda a v té době jeden z nejlepších hráčů planety se rozhodl pro přesun z AC Milán do Realu Madrid. Politika Realu v té době byla jasná. Kupovat ty největší hvězdy a vytvořit neporazitelný tým. Zatímco v případě Cristiana Ronalda šlo o nákup vydařený, Kaká už takové terno nebyl. Na vině bylo i zraněné kolene, ale také výrazný pokles formy, oproti té, kterou se prezentoval v dresu italského celku.
[break]

Mario Balotelli

Kdo chce mít v týmu klid a pohodu, neměl by si pořizovat Maria Balotelliho. Někdejší zázračné dítě Interu Milán nadělalo více škody než užitku snad všude, kde se ho ujali. Potíže působil v Manchesteru City, AC Milán i v Liverpoolu, kterému se nyní po dlouhých vyjednáváních konečně podařilo Balotelliho zbavit. Reds ho poslali na hostování do AC Milán, kde však podle smlouvy musí sekat dobrotu. Žádné extravagantní účesy, žádné výstřelky, žádné noční kluby, dodržování životosprávy, atd... Hold na hrubý pytel hrubá záplata.