Kladrubský: Rozpoložení Tripolisu dává Spartě velkou šanci

Kladrubský: Rozpoložení Tripolisu dává Spartě velkou šanci

Sparta zahájí ve čtvrtek svou pouť Evropskou ligou na hřišti Asterasu Tripolis. Jak se momentálně daří nejbližšímu soupeři letenského celku v řecké nejvyšší soutěži?

Sázka zdarma až do 1 500 Kč

Asteras remizoval 1:1 v Kalloni a byl u toho nejen Ščasného asistent Zdeněk Svoboda, ale také exletenský hráč Jiří Kladrubský, jenž za domácí mužstvo odehrál posledních 33 minut. Jak se mu Tripolis jevil?

"Řekové berou Evropskou ligu velmi vážně. S tím musí Sparta počítat a bude to mít hodně těžké. Asteras je nebezpečný dopředu, ale mají okénka vzadu. Zápas sledoval Zdeněk Svoboda, s nímž jsem po zápase mluvil. Ví to určitě líp než já. Mají dobrý tým, jeden z lepších v Řecku. Start do ligy se jim ovšem nepovedl. Pod tlakem je mužstvo a co vím, tak i jejich trenér. Tohle rozpoložení soupeře dává Spartě velkou šanci. Věřím, že Sparta vyhraje," uvedl v interview pro sport.cz bývalý hráč Českých Budějovic či Slovanu Bratislava.

A nepřijede se osobně do Tripolisu na svůj bývalý klub podívat? "Láká mě to, a když to půjde, tak dorazím. Řecká liga má kvůli volbám tento víkend volno, hrát se potom bude až ve středu, tak snad šance je. Počítám však s tím, že se budu na kluky spíš dívat v televizi," doplnil někdejší český reprezentant na stránkách sport.cz.

Pokud jde o jeho osobní spokojenost v Kalloni, svého angažmá, ve kterém navazuje na dalšího exsparťana Jakuba Podaného, si váží. "Jakub mi všechhno o klubu řekl. Spokojený bych tady byl, kdybychom měli víc bodů. Myslel jsem si, že je řecká liga lehčí, ale není to tak. Jsem rád, že můžu hrát těžké zápasy. Jsem rok a půl po těžkém zranění kolena, takže si angažmá v Řecku patřičně vážím. Z Českých Budějovic jsem přišel jako volný hráč, v případě zájmu ze zahraničí jsem to měl ve smlouvě. Pokud se mi bude dařit, tak bych mohl ještě dosáhnout na nějaké poslední velké angažmá," uzavřel Kladrubský.

Kucku chválil nejen kapitán a trenér AC Milán, ale i média