Coufal: Při troše štěstí jsme mohli být klidně i před Spartou

Coufal: Při troše štěstí jsme mohli být klidně i před Spartou

Obránce Vladimír Coufal je na rozdíl od minulosti v současnosti pevným článkem liberecké sestavy a trenér Jindřich Trpišovský s ním počítá.

Vsaďte si na fotbal bez rizika prohry!

"Je to rozhodně lepší sezona po té minulé, kdy jsem byl většinu roku zraněný. Zatím jsem spokojený. Pevně věřím, že se v sestavě udržím. Konkurence je zdravá a všechny motivuje, aby trénovali i hráli naplno, pořád jsme pod tlakem. Pro naše výkony je to jen dobře, což je podle mě na hřišti vidět. Nevěděli jsme, co máme od nového trenéra Trpišovského čekat, ale chopil se toho dobře a start do sezony vyšel nad moje očekávání. Při troše štěstí jsme mohli být klidně i před Spartou," pronesl v rozhovoru pro idnes.cz hráč, jehož mužstvu patří po šesti kolech Synot ligy druhá příčka s dvoubodovou ztrátou na zmíněného lídra z Letné.

Liberec má ve skupině EL francouzský, portugalský a nizozemský tým, což není úplně lehký los. Nicméně Coufal rozhodně pesimistou není. "Marseille je jasný favorit. Potom už se dá postoupit z druhého místa: my, Groningen nebo Braga. Při troše štěstí je to podle mě reálné," pokračoval idnes.cz citovaný třiadvacetiletý fotbalista s minulostí v Hlučíně či Opavě.

Vše vypukne ve čtvrtek na stadionu U Nisy s Bragou. "Domácí utkání s Bragou U Nisy může být krásný rozjezd skupiny. Myslím, že jakýkoli bod bude na začátek úspěchem. Od hráčů Bragy očekávám technický fotbal, určitě budou silní v kombinaci po zemi. Jestli mají někde mezery, tak možná v obraně. Ale zatím jsem si nic nezjišťoval, jen jsem se díval na soupisku. Rozbor na videu nás teprve čeká," doplnil na stránkách idnes.cz spoluhráč Šurala, Pavelky, Koubka a spol.

Před devíti lety ovšem Braga vypráskala Slovan poměrem 4:0. "Četl jsem článek na internetu, že jsme s tímhle týmem kdysi vysoko prohráli, ale aspoň teď máme prostor jim to trochu oplatit," zakončil Coufal, který zažil za poslední tři roky dva postupy do základních skupin Evropské ligy.

Kladrubský: Rozpoložení Tripolisu dává Spartě velkou šanci