Deset největších zklamání letošní sezony Premier League

Deset největších zklamání letošní sezony Premier League

Anglická Premier League je považována za nejlepší ligu světa. Špička je nesmírně široká a na rozdíl od řady předních evropských soutěží mohou favorité snadno prohrát i s celky ze spodních pater tabulky. Na stadionech typu Old Trafford, Emirates Stadium či Stamford Bridge běhá řada špičkových borců, od kterých se očekávají ty nejlepší výkony. Ale to se ne vždy daří. Komu úvod letošní sezony z hvězdných borců hrubě nevychází?

Tři fakta, proč je mezi Reds a Rudými ďábly taková nevraživost

Harry Kane (Tottenham)

V loňské sezoně řádil! Dával gól za gólem a patřil k oporám kohoutů. Letos však na branku zatím stále marně čeká. I proto Spurs patří až nelichotivá dvanáctá příčka, která má k účasti v pohárové Evropě hodně daleko.
[break]

Wayne Rooney (Manchester United)

V dresu anglické reprezentace překonal střelecký rekord Sira Bobbyho Charltona, za rudé ďábly ale tak divoce nepálí. Nejenže nedává branky, ale ani jeho výkony nejsou vždy stoprocentní. Pokud bude takto pokračovat, přijde o místo v základu.
[break]Vsaďte si na fotbal bez rizika prohry!

Aaron Ramsey (Arsenal)

Není to tak dávno, co byl Ramsey považován za jednoho z nejlepších hráčů v Anglii. To už je ale nyní daleká minulost. Ramsey se trápí a nedaří se mu z herní krize vymanit.
[break]

Olivier Giroud (Arsenal)

Giroud sice nepatří mezi top světové hráče, přesto si jistě i on od letošní sezony sliboval mnohem více. Dvě branky jsou pro útočníka v Arsenalu po pěti kolech málo. Příliš si nepomohl ani na evropské scéně, kde viděl v utkání v Záhřebu červenou kartu.
[break]

Alexis Sánchez (Arsenal)

Loni bavil fanoušky špičkovými výkony a po přestupu z Barcelony prokazoval, že stál za každou libru, kterou za něj kanonýři dali. Letos je to ale horší. I tak se londýnský celek drží na solidní čtvrté příčce. Je ale otázkou, jak zvládne víkendový šlágr na Stamford Bridge.
[break]Pět manažerů Premier League, nad kterými se stahují mračna

Eden Hazard (Chelsea)

Jako den a noc jsou výkony Edena Hazarda. Hvězda Blues před několika měsíci patřila k nejdůležitějším hráčům Chelsea. Belgický reprezentant tvořil hru a připravoval góly. Ne nadarmo ho řada expertů srovnávala s Ronaldem, či Messim. Letos se ale trápí, což potvrdil zahozenou penaltou v Lize mistrů proti Maccabi.
[break]Čtyři hvězdní fotbalisté, kteří dominují i v jiném sportu

Wilfried Bony (Manchester City)

V lednu za někdejší oporu Sparty do Swansea poslali pořádný balík peněz, ale reprezentant Pobřeží slonoviny stále marně čeká na návrat do své optimální formy, která ho do šejky dotovaného klubu vynesla. Při zranění Agüera měl jedinečnou možnost potvrdit své kvalit, ale nestalo se.
[break]

Ibrahim Afellay (Stoke City)

Ve Stoke City si od bývalého hráče Barcelony jistě slibovali mnohem více. Současné výkony nizozemského borce jsou pro vedení anglického celku zklamáním.
[break]Čtvero veteránů, které brzy čeká vyřazení ze základní sestavy

Cesc Fabregas (Chelsea)

O Fábregasovi platí to samé, co o Hazardovi. Loňská sezona po příchodu z Barcelony naprosto fantastická. Spousta brankových asistencí a vynikající výkony jsou v ostrém kontrastu s tím, co Fábregas i celá Chelsea předvádí letos. Proti Maccabi už to bylo lepší, ale potvrdí zlepšení i v lize?
[break]

John Terry (Chelsea)

Kapitán Blues má nejlepší roky za sebou. I tak ale nečekal, že to letos bude taková bída. Dost možná se nad ním stahují mračna a jeho místo zaujmou mladší hráči ještě dřív, než se původně očekávalo.