Petržela: Doufám,, že mi dá kouč někdy čuchnout i od začátku

Petržela: Doufám,, že mi dá kouč někdy čuchnout i od začátku

Zkušený plzeňský středopolař Milan Petržela šel do domácího utkání s Dinamem Minsk až jako střídající hráč. Pokyny realizačního týmu Viktorie byly jasné...

Vsaďte si na fotbal bez rizika prohry!

"Samozřejmě říkali, že když to půjde, ať dám gól. Zasmáli se. Nevím, proč se smáli. Říkali, ať podržíme balon vepředu, nepouštíme Dinamo do nějakého tlaku, ať nás ničím nezaskočí, a abychom z toho neudělali nějaké drama. Chtěli, abychom to dohráli v klidu. Takový vstup do zápasu byla úplná bomba," ozřejmil na stránkách ceskatelevize.cz bývalý hráč Slovácka, Sparty či bundesligového Augsburgu.

Žolíkovská role se mu však ve Štruncových sadech nelíbí a rád by základní sestavu. "Já doufám, že mě trenér Krejčí nebude brát jen jako žolíka a že mi dá někdy čuchnout i od začátku," pokračoval bývalý český reprezentant, jehož mužstvo vyhrálo pod novým koučem také pátý soutěžní zápas v řadě a opět s čistým kontem.

"Je to paráda, hlavně aby nám to vydrželo co nejdéle. Soustředíme se celý mančaft na defenzivu, protože když nedostaneme gól, nemůžeme prohrát. Jsme přesvědčení, že vždycky nějaký gól dáme. My chceme vyhrávat každý zápas, ale ve čtvrtek to bylo takové specifické. První zápas doma ve skupině, všichni plní očekávání. Myslím, že jsme ten úkol splnili," zakončil portálem ceskatelevize.cz citovaný Petržela, jehož mužstvo ještě čeká v EL Rapid Vídeň a Villarreal.

Video: Plzeň vstoupila do Evropské ligy výhrou, Liberec padl, Sparta má bod