Koubek: Příště už budeme bez stresu a mnohem aktivnější

Koubek: Příště už budeme bez stresu a mnohem aktivnější

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] "Dlouho jsem neviděl tak výborný výkon českého brankáře při hře nohama," chválil na Twitteru libereckého brankáře po utkání s Bragou devětatřicetiletý veterán Jiří Štajner.

Vsaďte si na fotbal bez rizika prohry!

Kmenový hráč Sparty se za svůj výkon stydět nemusel, ale k bodům svému Slovanu stejně nepomohl. "Bohužel jsme neproměnili šance, které jsme si vytvořili. Soupeř měl tři maximálně čtyři náznaky, kdy mohl skórovat, přičemž nakonec dokázal proměnit ten z mého pohledu nejmenší. Ale i přes nulový bodový zisk myslím, že jsme odehráli s Bragou vyrovnanou partii," citovaly stránky fcslovanliberec.cz slova někdejšího strážce svatyně hradeckých Votroků.

Týmu možná svazovala nohy i nervozita. "Hlavně první půle byla z našeho pohledu nervózní, dopustili jsme se několika zbytečných ztrát. Polovina týmu hrála zápas ve skupině Evropské ligy vůbec poprvé, takže to možná trochu hrálo roli, ale druhý poločas už byl naprosto rozdílný. Myslím, že příště již do zápasu vstoupíme bez jakéhokoliv stresu a o mnoho víc aktivněji," pokračoval svěřenec trenéra Jindřicha Trpišovského.

Braga byla nejsilnější tým, se kterým se Liberec v aktuální sezoně utkal. "Musím uznat, že Braga měla ještě větší herní kvalitu než třeba Hajduk, hlavně jejich hráči působící na středu hřiště jsou velmi dobře technicky vybavení. Na všechno také bylo mnohem méně času, dokázali totiž velmi rychle řešit obtížné situace," doplnil spoluhráč Šurala? Pavelky a spol.

Nyní se mužstvo opět velmi rychle přeorientovat na boj o ligové body s Příbramí. "Je to pro náš relativně mladý kádr obrovská zkušenost, viděli jsme, že i s týmem disponujícím obrovskými zkušenostmi z pohárových bojů můžeme hrát vyrovnané utkání. Poprvé po nějakých deseti zápasech jsme ale prohráli, takže uvidíme, co s námi tato skutečnost udělá. Věřím však, že se na neděli dobře připravíme, dokážeme navázat na předchozí vítěznou šňůru a jednoznačně chceme získat tři body. Podobnou situaci jsme už zažili po utkání s Hajdukem, je potřeba si naplánovat taktiku. Bude to náročné, nicméně jsme rádi, že máme takto pestrý program," zakončil Koubek, jehož slova publikoval web fcslovanliberec.cz.

Video: Plzeň vstoupila do EL výhrou, Liberec padl, Sparta má bod