Kvintet smolařů, kterým je Francie definitivně zapovězena

Každý rok není posvícení a své o tom moc dobře vědí i papírově silné země Evropy, které příští rok na šampionátu starého kontinentu budou chybět. Před začátkem kvalifikace by si u většiny států tohoto žebříčku člověk myslel, že budou figurovat v přímém postupu na ME, opak je ale pravdou. Podívejme se na kvintet smolařů, kterým je Francie definitivně zapovězena.

Kvintet smolařů, kterým je Francie definitivně zapovězena
Sázka zdarma až do 1 500 Kč

5) Skotsko


Skotové doplatili především na silnou skupinu D, ve které nakonec skončili na čtvrtém místě. Se ziskem patnácti bodů v celkovém pořadí nestačili na první Němce, druhé Poláky a třetí Iry. Ostrovní stát se však neprezentoval vůbec zle, přestože dokázal vyhrát jen čtyři zápasy a třikrát si dělit body. V kvalifikaci totiž nastřílel úctyhodných 22 branek a jen 12 jich inkasoval.

[break]
Čtyři hráči, kteří se vždy spoléhali jen na svou rychlost

4) Černá Hora


Černá Hora nepatří mezi evropské velmoci, ale také ne mezi trpaslíky. Balkánský stát stejně jako Skotsko doplatilo na silnou skupinu, ve které bylo úspěšnější Rakousko, Rusko a Švédsko. Jižanská kvalita dopomohla v kvalifikaci jen ke třem výhrám a dvou remízám, což značilo pouhých 11 bodů, se kterými to na Francii prostě nedalo.

[break]
Trenéři současnosti, kteří mají největší charisma

3) Srbsko


Pro Srbsko bylo tako kvalifikace jedním velkým zklamáním a utrpením. Vše začalo kontroverzní utkání s Albánií, které bylo předčasně ukončeno a kontumováno ve prospěch Srbska, kterému však byly v rámci trestu odebrány hned tři body. Srbové nakonec v menší skupině skončili až na Čtvrtém místě, které jim nedovolilo ani zkusit štěstí v baráži.

[break]
Pět důvodů, proč Ronaldo hraje v Realu poslední sezónu

2) Řecko


Vítěz evropského šampionátu z roku 2004 v kvalifikaci o další turnaj totálně propadl. Řecko se ještě v minulém roce podívalo do Brazílie, kde v osmifinále nestačilo na houževnatou Kostariku. V boji o Francii to pro jihoevropský stát dopadlo stejně jako jejich ekonomika, neboť ve skupině F skončilo poslední dokonce až za Faerskými ostrovy s jednou výhrou a třemi remízami na jejich kontě.

[break]
Trio faktů, proč Agüero už dávno přerostl Citizens

1) Nizozemsko


Bronzový tým ze světového šampionátu v Jižní Americe byl papírovým vítězem skupiny A, ale skutečnost byla zcela jiná. Oranjes skončili až čtvrtí za Českou republikou, Islandem a Tureckem. Celou kvalifikaci odehráli Nizozemci v křeči a nepomohla ani výměna trenérů, kteří bojovali se zraněními ve svém kádru a nezkušeností mladých hráčů.

Kvintet hráčů, jejichž forma s přibývajícím věkem klesat nemusí