Trio kostlivců ve skříni, které děsí v nové sezóně Juventus

Trio kostlivců ve skříni, které děsí v nové sezóně Juventus

Podobný start do nové sezóny jako má Chelsea nepamatuje ani Juventus. Čtyřnásobný po sobě jdoucí šampion italské Serie A se krčí až na dvanáctém místě v tabulce a vidina dalšího ligového triumfu se vzdaluje. Podívejme se na největší problémy, které sužují turínský velkoklub v nové sezóně.

Vsaďte si na fotbal bez rizika prohry!

3) Prodeje


Juventus v minulém roce získal další ligový triumf a v Lize mistrů se zastavil až ve finále, kde byla nad jeho síly Barcelona. Několik klíčových postav tehdejší základní sestavy však klub během léta opustila. Velkou ztrátou je odchod Artura Vidala do Bayernu Mnichov a Carlose Téveze do Bayernu Mnichov. Velký zájem i o francouzskou záložní hvězdu Paula Pogbu, jehož odchod z Turína by byl asi nejcitelnější.

[break]
Tři důvody, proč je Müller patřičně nedoceněn

2) Pravý obránce


Zranění velkého počtu hráčů dělá z Juventusu slabého soupeře, který sestavu lepí z toho, co mu ještě zbývá. V současné době má velký problém s pravou stranou defenzivy, neboť Stephan Lichtsteiner a Martin Caceres jsou oba velice talentovaní, ale zranění jim nedovolí se zapojit. Massimiliano Allegri bude muset v lednu rychle najít vhodnou alternativu, nebo změnit své současné rozestavení, neboť přes pravý kraj obrany prochází do vápna až příliš mnoho míčů.

[break]
Trio geniálních legend, jejichž kvalitu poznamenala zranění

1) Ofenziva


Zranění však netrápí jen obranu, ale i ofenzivu. Na marodce se nachází kromě Cacerese a Lichtsteinera i Morata, Mandžukič, Barzagli, Struraro, Khedira nebo Marchisio. Kouč Juventusu musí řešit nesnadný úkol, neboť velká ofenzivní síla odešla v létě jinam a nové tváře jsou buď zraněné nebo nezkušené. Pokud se počet marodky nezmenší nebo v lednu nedojde k nákupu nových posil, může mít aktuální mistr Serie A velké problémy.

Šest skvělých hráčů, kteří si zahráli ve filmu