Van Gaal: Rooney se musí míň snažit. Pak ten gól už dá

Van Gaal: Rooney se musí míň snažit. Pak ten gól už dá

Hvězdu Manchesteru United trápí na podzim střelecká krize. Třicetiletý anglický reprezentační útočník Wayne Rooney se nemůže v zakončení prosadit a v novém ročníku Premier League zaznamenal pouze dvě trefy. Kouč Rudých ďáblů si myslí, že je anglický kapitán až příliš přemotivovaný.

Vsaďte si na fotbal bez rizika prohry!

Louis van Gaal se domnívá, že Rooney nesmí tak usilovat o skórování a čekat, až se krize prolomí sama. Jeho forma klesá v posledních týdnech každým zápasem a Evropou se šíří zvěsti, že by mohl brzy Old Trafford opustit. Posledním hřebíkem do rakve bylo vypadnutí v Ligovém poháru s Middlesbrough po penaltovém rozstřelu, kde právě Rooney svůj pokus pohřbil.

„Hráči jsou také jen lidské bytosti. Branky chtějí přirozeně dávat, ale občas se snaží až moc a výsledek je pak kontraproduktivní. Možná, že Rooney tlačí až moc na pilu a chce se prosadit. Musí se méně snažit, pak ta branka přijde sama,“ myslí si nizozemský kouč.

„Je to tvrdé a na psychice to hráči nepřidá, ale je nutné hrát pro tým a pokud mu pomáhá a vyhrává, nemusí to být on, kdo střílí všechny branky. Každý velký kanonýr má během své kariéry chvíle, kdy je v útlumu, ale já věřím, že Rooney se do střelecké pohody opět dostane,“ dodává Van Gaal.

Střelcům vládnou bezejmenní borci i elitní kanonýři