Van Gaal: Rooney se musí míň snažit. Pak ten gól už dá

Hvězdu Manchesteru United trápí na podzim střelecká krize. Třicetiletý anglický reprezentační útočník Wayne Rooney se nemůže v zakončení prosadit a v novém ročníku Premier League zaznamenal pouze dvě trefy. Kouč Rudých ďáblů si myslí, že je anglický kapitán až příliš přemotivovaný.

Van Gaal: Rooney se musí míň snažit. Pak ten gól už dá
Vsaďte si na fotbal bez rizika prohry!

Louis van Gaal se domnívá, že Rooney nesmí tak usilovat o skórování a čekat, až se krize prolomí sama. Jeho forma klesá v posledních týdnech každým zápasem a Evropou se šíří zvěsti, že by mohl brzy Old Trafford opustit. Posledním hřebíkem do rakve bylo vypadnutí v Ligovém poháru s Middlesbrough po penaltovém rozstřelu, kde právě Rooney svůj pokus pohřbil.

„Hráči jsou také jen lidské bytosti. Branky chtějí přirozeně dávat, ale občas se snaží až moc a výsledek je pak kontraproduktivní. Možná, že Rooney tlačí až moc na pilu a chce se prosadit. Musí se méně snažit, pak ta branka přijde sama,“ myslí si nizozemský kouč.

„Je to tvrdé a na psychice to hráči nepřidá, ale je nutné hrát pro tým a pokud mu pomáhá a vyhrává, nemusí to být on, kdo střílí všechny branky. Každý velký kanonýr má během své kariéry chvíle, kdy je v útlumu, ale já věřím, že Rooney se do střelecké pohody opět dostane,“ dodává Van Gaal.

Střelcům vládnou bezejmenní borci i elitní kanonýři