Ve znamení Galského kohouta. Pět nejlepších Francouzů v Anglii

Francie měla do Anglie vždy coby kamenem dohodil a bylo vždy velkým zvykem, že Francouzi často odcházeli za lepším právě na ostrov, se kterým sousedí. I v letošní sezóně jich můžeme naleznout několik, vyberme proto nejlepší pětici francouzských fotbalistů, kteří hrají Premier League.

Ve znamení Galského kohouta. Pět nejlepších Francouzů v Anglii
Kolik dal Midtjylland za Kadlece a na jak dlouho si ho pojistil?

Bacary Sagna

Bacary Sagna je v Anglii pečený vařený a působí v ní již od roku 2007, kdy posílil londýnský Arsenal. Po dobu sedmi let byl nepostradatelným členem pravé obrany a Wenger na něm prakticky stavěl.

A tak tomu je i v Manchesteru City, který se ho nebál pořídit již v pokročilejším věku jednatřiceti let. A dokonce za něj nemusel platit ani korunu, Sagnovi skončila jednoduše smlouva a nová podepsána nebyla.

Odchovanec Auxerre se ihned po příchodu příliš nechytil a odehrál za celou sezónu jen 17 zápasů. Letos jich má již patnáct a pomáhá City v boji o titul.

[break]
Laurent Koscielny

Není vůbec divu, že největší průtok francouzských fotbalistů byl v posledních letech hlavně přes Arsenal, když jeho dlouhodobým lodivodem je Arséne Wenger, Francouz jako poleno.

Krom Sagny přivedl do obrany i Laurenta Koscielnyho z Lorientu za 8,45 milionů liber. A vyplácí se, Koscielny je důležitá postava Arsenalu i nadále, po dlouhých pěti letech. Letos odehrál dvanáct zápasů a celkově tak má již za sebou 215 zápasů.

[break]
Dimitri Payet

Nováček v řadách Premier League se stal v létě posilou West Hamu United a panečku, to co předvádí zcela přesahuje částku, kterou za něj londýnský celek zaplatil.

Částka se údajně zastavila na 12 milionech librách. Od jeho příchodu je West Ham na koni a dokonce bojuje v popředí tabulky. Odehrál zatím dvanáct zápasů, které obohatil pěti góly.

[break]
Hugo Lloris

Reprezentační jednička francouzské reprezentace je opravdový klasik mezi brankáři a je poměrně překvapením, že se po letech strávených v Lyonu nevydal jako brankářská hvězda do evropského velkoklubu, nýbrž jen do Tottenhamu.

Kohouti za něj vysolili 15 milionů euro a od roku 2012 je tak Lloris součástí klubu, ve kterém má neotřesitelnou pozici jedničky. Na kontě má 110 ligových zápasů, i s těmi pohárovými jich má celkem 137. Letos vychytal celkem 4 nuly v jedenácti zápasech.

[break]
Yohan Cabaye

Devětadvacetiletý odchovanec Lille má s Anglii zkušenosti od roku 2011, kdy tři roky vládl na půdě Strak z Newcastlu. Posléze se vrátil domů, hrát za PSG, což mu ale vytrvalo také jenom jeden rok.

Následně zjistil, že mu Anglie chybí a vrátil se jako překvapivá posila Crystal Palace, který za něj zaplatil okolo deseti milionů liber.

A Cabaye táhne podprůměrný londýnský celek ke krásným výsledkům. Crystal je v tabulce osmý.

Procházka žádá Procházkovo vyřazení z nároďáku! Vaclík byl lepší než Čech