Hráči, kteří zkusili štěstí v politice

Do světa politiky se dá dostat prakticky odkudkoli, což dokládá i tento žebříček sestavený za pomoci webu Fourfourtwo. Podívejme se na osobnosti fotbalu, které časem vyměnili své povolání a zhodnoťme, jak se jim tento tah povedl.

Hráči, kteří zkusili štěstí v politice
Trio Kanonýrů, které musí v lednu Emirates opustit

4) Sol Campbell


Bývalý anglický reprezentační obránce, který během své kariéry hájil barvy Tottenhamu či Arsenalu pověsil kopačky na hřebík v květnu 2012. Již o rok později veřejně prohlašoval, že by se chtěl angažovat v anglické politice a svou kampaň zakládal na boji proti rasismu. V únoru tohoto roku se hlásil na post starosty Londýna, ale do užšího výběru se nedostal.

[break]
FIFA 16: TOP 10 nejrychlejších hráčů ve hře

3) Viktor Orbán


Současný maďarský premiér Viktor Orbán před svou politickou kariérou hrál za tamní klub VC Felcsut. Zajímavostí je, že v roce 2001 se například omluvil ze zasedání vlády proto, že měl ve stejný čas odehrát zápas. Nakonec však vyhráli ambice vést svou zem, proto i on opustil svůj milovaný sport a uhnízdil se v maďarské vládě.

[break]
Odpadlíci Bayernu, kteří zkouší štěstí jinde

2) Marc Wilmots


Aktuální kouč belgické reprezentace se po úspěšné kariéře probojoval v roce 2003 do senátu za liberární stranu Mouvement réformateur. Po dvou letech odstoupil a vrátil se ke svému milovanému sportu, který poté vykonával jako trenér. V současné době se svými hráči spřádá plány, jak ovládnout evropský šampionát ve Francii.

[break]
TOP 10 oblíbenců v Premier League: Koho má rád Mourinho?

1) Lilian Thuram


Bývalý francouzský reprezentační obránce, který během kariéry prošel velkokluby jako Juventus či Barcelona, spřádal v roce 2005 plány, že by se mohl stát prezidentem země Galského kohouta. Již jako hráč bojoval všemi možnými prostředky proti rasismu a ve zmíněném roce se stal za stranu UMP protikandidátem Nicolase Sarkozyho. Ten mu po zvolení nabídl ministerský post, který však Thuram odmítl.

Pět nejtlustších hráčů tohoto ročníku Premier League