Varadiho a Schulmeistera Sigma nechce. Co Ordoš a Halenár?

Kdo všechno by mohl v zimní přestávce opustit Sigmu Olomouc? Sportovní ředitel Ladislav Minář uvedl, že hanácký klub určitě nebude prodlužovat kontrakt útočníkovi Janu Schulmeisterovi, jenž už na podzim trénoval pouze individuálně.

Varadiho a Schulmeistera Sigma nechce. Co Ordoš a Halenár?
TOP 5 přezdívek, které zdobí jména slavných fotbalistů

Na odchodu z Androva stadionu je také Adam Varadi, jenž má sice smlouvu až do června 2016, nicméně v poslední době nastupoval pouze za druholigové béčko a trenéra Václav Jílek už s jeho službami spíše nepočítá.

Ve hře jsou ovšem úprky zkušených borců, které by si Sigma ráda udržela. Jedná se o triumvirát Juraj Halendár, Roman Hubník a Michal Ordoš...

V poslední nominaci proti Slovácku Halenár chyběl. "S Jurajem máme interní dohodu, teď se vyvíjí určité věci, nechtěl bych to rozebírat. Je to spíš otázka na vedení," ozřejmil na stránkách idnes.cz trenér Jílek. "V nominaci nebyl, protože v týdnu měl zdravotní problémy a pak si řešil soukromé věci. Víc budeme řešit až po sezoně," pokračoval idnes.cz citovaný sportovní manažer Ladislav Minář, jenž nechtěl jeho možný odchod komentovat.

A jak to vypadá s Ordošem, jenž je momentálně na marodce a k dispozici bude zase až na zim í přípravu? "U Michala Ordoše je to pořád stejně postavené: chce jít do zahraničí. Dohoda je taková, že do konce roku chce počkat na zahraničí, a když mu nevyjde, tak počítáme s tím, že Michalovi nabídneme smlouvu na prodloužení. Ale on do konce roku nechce v této situaci jednat. Už od začátku července deklaruje, že dává jednoznačně přednost zahraničí. V každém případě o jeho služby zájem máme - jak klub, tak trenér," doplnil Minář, jehož slova publikoval server idnes.cz.

Nejvíce by Olomouc bolela předčasná ztráta stopera Hubníka, jenž se do svého prvního profi klubu vrátil na konci léta na vlastní žádost. "Roman se vyjádří po skončení podzimní sezony, jakým způsobem to bude vypadat dál. Záleží na něm, jestli chce setrvat, nebo se vrátí do mateřského klubu, stejně jako záleželo na něm, že chtěl jít blíž k domovu. Všechno je na jeho rozhodnutí, neovlivníme to," zakončil Minář, podle jehož názoru je bývalý bek Sparty či Herthy pro klub obrovský přínos.

A co názor samotného defenzivního hráče? "Rozhodnu se až po posledním zápase. Ještě si nechám čas na rozmyšlenou," zakončil jednatřicetiletý zadák na serveru idnes.cz.

Posílí Spartu Brazilec Hebert z Gliwic? Ščasný chce nové stopery