Juventus opět kraloval, Fiorentina ztrácí

Hráči Fiorentiny nedokázali v sobotu v utkání 18. kola italské Serie A zvítězit na hřišti čtrnácté Regginy a zůstali v tabulce za oběma milánskými velkokluby na čtvrtém místě. Vedoucí Juventus vyhrál v Palermu 2:1 a upevnil si vedení v tabulce.

Oba góly utkání v Reggině padly v prvním poločase. Ve 12. minutě poslal domácí do vedení obránce Alessandro Lucarelli. Za minutu bylo vyrovnáno, když se prosadil dánský středopolař Jorgensen. Tomáš Ujfaluši odehrál v dresu Fiorentiny celý zápas. Střelecky se opět neprosadil nejlepší střelec soutěže Luca Toni, který se právem obával, že sedmnáctá trefa v sezóně pro něj bude zakletá. Ostrostřelec z Juventusu Trezeguet na něj ztrácí pouze jeden gól.

Suverénní Juventus ve druhém sobotním utkání porazil Palermo na jeho hřišti 2:1. O vítězství rozhodl už v prvním poločase dvěma góly Adrian Mutu. Domácí sice vedli, když se ve 13. minutě trefil Terlizzi, ale úřadující šampión neponechal nic náhodě. Už za tři minuty bylo vyrovnáno, rozhodující gól vstřelil rumunský útočník dest minut před přestávkou. Český záložník Pavel Nedvěd se na hřišti neobjevil kvůli zánětu středního ucha.

David Trezeguet přišel o šanci překonat historický rekord argentinské legendy Gabriela Batistuty, který v italské lize skóroval v jedenácti utkáních po sobě. Trezeguetovi se to do zápasu s Palermem povedlo devětkrát.