Jak vnímá Skalák spekulace o přestupu do zahraničí?

Mladoboleslavský ofenzivní hráč Jiří Skalák, který od podzimu rozšířil kádr reprezentačního A mužstva a zapsal si už pět startů, patří mezi stěžejní témata nového vydání magazínu HATTRICK, který je na trhu od 10. prosince 2015. Poskytl našemu časopisu exkluzívní interview.

Jak vnímá Skalák spekulace o přestupu do zahraničí?
První zimní posila Teplic oznámena, Baník opustil Kukec

O třiadvacetiletém Jiřím Skalákovi nelze říci, že je objevem roku, protože hraje I. fotbalovou ligu už pět let a má za sebou i zahraniční angažmá na Slovensku.

Talent obounohého hráče nebyl spíš včas rozeznán, a to především na Spartě, do níž přišel v patnácti letech a dospěl v ní do věku i výkonnosti, v jejichž rámci se rozhoduje o budoucnosti pro A mužstvo. Žádný div… Sparta s ním „šíbovala“ pět let většinou po hostováních, nakonec ho prodala Mladé Boleslavi, v níž výrazně ovlivňuje hru týmu způsobem, který zaujal trenéra národního týmu Pavla Vrbu.

Sparta by ho nyní nejspíš chtěla zpátky, ale i se svým předkupním právem je „v soutěži“ o něj outsiderem. Odborníci soudí, že Skalákovy ambice jsou nyní rozhodně výše než na Letné.

Skalák má ve svém psychologickém profilu jednu nespornou výhodu – je to skromný mladý muž z vesnice na Pardubicku, bez přebujelého ega. Rok 2015 byl zatím nejlepší v jeho kariéře.

Také proto se aktuálně mluví o zahraničním angažmá. Vnímá to? "V podstatně ne. Neřeším to. Chci hrát na Euro 2016. To je priorita. Vím, že něco občas probíhá, ale hotovo je, až když je hotovo. Když zůstanu v Boleslavi a zahraji si na mistrovství Evropy, tak budu úplně spokojený."

Všechno vám o sobě poví sám v novém čísle Hattricku.