Trpišovský věří, že Šural i Koubek zůstanou. Co posílení?

Jindřich Trpišovský přiznal, že zájem o jeho osobu proběhl, ale protože je ve Slovanu Liberec krátce, vůbec o změně neuvažuje a severočeskému celku hodlá splatit důvěru, kterou mu v létě dal.

Trpišovský věří, že Šural i Koubek zůstanou. Co posílení?
Schick má obrovský potenciál, Petrák stojí na rozhraní...

"Fotbal dělám pro lidi a z těch v Liberci cítím obrovský zájem o fotbal. Ani kdyby přišel Dortmund, neuvažoval bych o odchodu. Ani na mikrosekundu mě nenapadlo, že bych šel jinam, takže je to zbytečné řešit. Jsem tady maximálně spokojený po sportovní i soukromé stránce a absolutně mě to naplňuje," ozřejmil v interview pro idnes.cz nadřízený Hrošša, Pokorného, Delarge a spol.

Zatímco on stadion U Nisy neopustí, opory typu Josefa Šurala či Davida Pavelky, jehož by ovšem lákalo pouze zahraničí, by mohly. Nebojí se toho, že se mu stávající kádr rozpadne? "Pevně doufám, že ne. V tuhle chvíli je uzavřená jediná věc: brankář Venca Hladký se definitivně stal hráčem Liberce. Na podzim podával dobré výkony, navíc je to skvělý kluk a má před sebou velkou kariéru. O některé naše hráče je ale velký zájem. Pepovi Šuralovi končí v létě smlouva a všichni víme, jak pro nás byl důležitý nejen výkonnostně, ale i bodově. Když si promítnu naši cestu podzimem, tak byl u všech důležitých momentů. Pokud o něj přijdeme, bude to hodně bolet. Jsou Vánoce a všichni píší Ježíškovi, takže já jsem mu taky napsal, že bych si přál, aby tady Pepa Šural ještě půl roku zůstal. Třeba mi to splní. Na devadesát procent je na odchodu, ale naděje umírá poslední. Myslím, že pořád má Slovanu co dát. Pro něj je teď v kariéře nejdůležitější letní Euro. Musí se rozhodnout tak, aby na jaře co nejvíc hrál a na Euro jel co nejlíp připravený. Takže kdoví: třeba ho na jaře ještě uvidíme v dresu Liberce," pokračoval Trpišovský, jehož slova publikoval server idnes.cz.

Kromě Hladkého by měl v Liberci setrvat také Tomáš Koubek, jenž v celku hostuje ze Sparty. "Brankářský úsek pro nás byl na podzim nesmírně důležitý. Na jaře nás čekají boje v lize i domácím poháru a potřebujeme zase oporu v brance. Koubek je u nás na ročním hostování a zatím máme signály, že by měl setrvat. Já se bojím o každého. Dohromady jsme si vytvořili dobrý vztah a každý zásah do kabiny je citelný. I hráči typu Kerbra, kteří třeba tolik nehráli, vytvářeli v týmu perfektní klima. Byli jsme jako zavřená ruka, ne otevřená pěst, a to je zásluha všech hráčů. Jde o to mužstvo zkvalitnit, ale úplně ho přitom nerozbít," doplnil exžižkovský kormidelník, který pochopitelně vyhlíží i možné nové tváře a aktuálně se propírá například Ondřej Karafiát, jehož už vedl pod žižkovskou televizní věží. "Na každý post máme vytipováno víc hráčů pro případ, že by od nás někdo odešel. Snažíme se jít libereckou cestou: hráče lacino koupit, zviditelnit a pak pustit někam do světa. Ondra Karafiát na Žižkově vytvořil s Hovorkou dobrou stoperskou dvojici a mohl by obohatit Liberec o dobrou rozehrávku. Navíc je to univerzální hráč, který může nastoupit na pěti postech. Kádr je tady dobrý herně i morálně a rozhodně nepůjdeme cestou masivního doplnění. Ale byl bych nerad, aby se nám stalo to, co na podzim, kdy někteří hráči museli z nutnosti nastupovat na nezvyklých postech," uzavřel na stránkách idnes.cz kouč s přezdívkou "český Klopp".

TOP 20 nejlepších českých hráčů podzimu: Plzeň bez zástupce


[img id="49320"]