Dary: Čapí hnízdo pro Peltu, Mateřídouška na dresy pro Spartu

[hot]VÁNOCE 2015[/hot] Jsou tu Vánoce. Server efotbal.cz proto zjišťoval, jaké dárky by nejspíš uvítaly přední osobnosti českého fotbalu: předseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Miroslav Pelta, místopředseda FAČR Roman Berbr, trenér českého národního týmu Pavel Vrba, majitel Sparty Daniel Křetínský a spolumajitel Slavie Jiří Šimáně. Tady jsou výsledky naší vánoční investigativní činnosti:

Dary: Čapí hnízdo pro Peltu, Mateřídouška na dresy pro Spartu
Další ruská nabídka pro Vrbu? Plzeňský lékař repre mezitím obviněn z podvodu!

MIROSLAV PELTA


Fotbalový boss, přezdívaný „Velký čáp“, by měl jako hlavní dar dostat od ministra financí Andreje Babiše jeho Čapí hnízdo, luxusní rekreační rezort, který se nachází necelých padesát kilometrů jihovýchodně od Prahy mezi Benešovem a Olbramovicemi.

„Pan Pelta mě v tomto roce pozval na fotbal. A když jsem slyšel, jak mu fanoušci v hledišti nespravedlivě vulgárně spílají, zželelo se mi ho a řekl jsem si, že k Velkému Čápovi patří Čapí hnízdo, ať si lidi řvou, co chtějí,“ vysvětlil svůj velkolepý prezent Andrej Babiš.

Miroslav Pelta však letos dostal ještě jeden veliký dar. Totiž potvrzení Evropské unie, že ekonomické sankce EU vůči Rusku trvají a vztahují se i na vývoz vrby. Resp. vývoz trenéra Pavla Vrby do Ruska.

[break]

ROMAN BERBR


Vlivný svazový místopředseda dostane „krtka“. Totiž „Českého krtka v CIA“ - letošní český bestseller od Vladimíra Ševely o cestě špiona Karla Köchera z StB přes americké tajné služby do Prognostického ústavu. Inspirativní čtení.

Berbr bude mít vůbec literární Vánoce. Od (ex)předsedy FIFA Seppa Blattera, vlivného to přítele své partnerky, šéfky komise rozhodčích Dagmar Damkové dostane světoznámý román od Iana McEwana s názvem „Nevinný“, přeložený do švýcarské němčiny.

[break]

PAVEL VRBA


Navzdory Peltovu daru se „zatím ještě trenér“ českého národního celku může těšit na vázanou učebnici ruského jazyka pro mírně pokročilé. K tomu dostane CD s oblíbenými častuškami typu „Nigdě vodky něnašol“ a seznam oblíbených ruských kasin od kolegy Vlastimila Petržely a Jaromíra Jágra.

[break]

DANIEL KŘETÍNSKÝ


Majitel pražské Sparty je bohatší než Ježíšek, tak že si dárky musí dávat sám. K deníkům Blesk, Aha!, Sport, týdeníkům Reflex a Svět motorů si těsně před Vánocemi přikoupil z nakladatelství Mladá fronta i své oblíbené dětské časopisy. Fotbalisté Sparty tak obléknou v Synot lize dresy s nápisem „Mateřídouška“ a v Evropské lize pro změnu trika s názvem „Sluníčko“. „Přiblížíme se tím více mentalitě našich hráčů,“ vysvětlil za Ježíška Křetínského smysl tohoto vánočního daru letenský tiskový mluvčí Ondřej Kasík.

[break]

JIŘÍ ŠIMÁNĚ


Spolumajitel Slavie obdrží od svého většinového vlastníka vlastnoručně napsaný plán čínského vůdce Mao-Ce-tunga, který se v roce 1958 rozhodl přistoupit k tzv. „Velkému skoku vpřed“, jenž měl tehdy zemi rychle přiblížit komunistické Utopii.

„Velký fotbalový skok vpřed“ by měl novou Slavii během pětiletky posunout k vítězství v Lize mistrů. Proto coby doplňkový dárek obdržel Jiří Šimáně za svého hlavního poradce zpěváka Daniela Landu, později známého coby Kouzelník Žito. Ten získal zkušenosti s podobným projektem v Sigmě Olomouc, při němž jen shodou nešťastných okolností Hanáci místo postupu do finále Champions League zažili sestup do druhé české ligy.

Investigativní oddělení redakce efotbal.cz vedené Pavlem Procházkou