Pekhart řeší špičkové polské kluby. Kdo chce Hlouška?

Šestadvacetiletý útočník Tomáš Pekhart se nalézá v nejlepším fotbalovém věku, ovšem musí ho trávit na lavičce bundesligového nováčka Ingolstadtu.

Pekhart řeší špičkové polské kluby. Kdo chce  Hlouška?
Fotbal nemá v anketě Sportovec roku u „tělovýchovných“ redaktorů nárok

Také proto řeší bývalý ofenzivní hráč Slavie, Sparty či Jablonce s devatenácti reprezentačními starty a dvěma mezinárodními brankami odchod. Reálnou se zdálo být i půlroční hostování s opcí v pražském Edenu, což však v průběhu středečního dne dementoval Jaroslav Tvrdík.

"Zabýváme se nabídkami od dvou špičkových polských klubů a zároveň mluvíme o Tomášově budoucnosti také se Slavií," ozřejmil na stránkách aktualne.cz fotbalistův agent Pavel Paska.

Někdejší součástka Southamptonu či Norimberku si v probíhající bundesligové sezoně připsala pouhé čtyři starty a 81 minut čistého času, což je hodně málo. V základu rodák ze Sušice figuroval pouze jednou a přesný prvoligový zásah si naposledy připsal 22. února 2014.

"Tomáš potřebuje větší herní praxi, ostatně jako Adam Hloušek, který působí ve Stuttgartu. Ten nyní dostal nabídky od dvou druholigových německých klubů," pokračoval Paska, jehož slova zveřejnil server aktualne.cz.

Zmíněný Hloušek je na tom s vytížením o něco lépe - na podzim si za VfB Stuttgart připsal sedm startů, během nichž strávil na hřištích 416 minut.

Další ruská nabídka pro Vrbu? Plzeňský lékař repre mezitím obviněn z podvodu