TOP 5 penaltových střelců v 5 předních evropských ligách!

[hot]PSALI JINDE[/hot] Hlavním tématem nyní budou ti nejlepší střelci v těch nejlepších evropských ligách, ale pozor! Dnes se podíváme na nejúspěšnější exekutory pokutových kopů, a to v pěti soutěžích – Premier League, Primera Division, Bundesliga, Serie A a Ligue 1!

TOP 5 penaltových střelců v 5 předních evropských ligách!
Jak už napovídá nadpis, chybět nebude například brazilský hračička Neymar z Barcelony nebo jeden z největších objevů letošní sezony Alžířan Riyad Mahrez z Leicesteru City.

U nás v této statistice vládne po podzimu Lukáš Magera z Mladé Boleslavi, který zamířil přesně do černého z penaltového puntíku už čtyřikrát, po třech trefách pak mají na kontě Dočkal, Fillo, Jindřišek a Wágner. Jak to ale vypadá v Evropě?

Riyad Mahrez (Leicester City) – 4 góly

Nejlepším střelcem anglické ligy je sice Jamie Vardy, pokutové kopy má ale především na starost jeho kolega Riyad Mahrez! Alžířan proměnil letos už čtyři penalty a vždy znamenaly body. Na úvod Leicester City porazil Sunderland 4:2, pak remizoval 2:2 se Stoke City a v posledním kole Mahrez skóroval z bílého puntíku hned dvakrát na půdě Evertonu (2:3)! Celkem má už třináct branek a pomalu tak Vardyho dohání.

Kompletní článek o nejlepších penaltových střelcích v pěti nejprestižnějších soutěžích Starého kontinentu najdete na portálu fotbal.hattrick.cz.