Guardiola a kluby z Manchesteru? Navrch má prý ten s tradicí

Není příliš trenérů, kteří si mohou mezi velkokluby vybírat, kam chtějí zamířit. Arabský šejk Mansour je už na pokraji zoufalství, neboť se snaží od roku 2013 přivést na Etihad Stadium španělského stratéga Pepa Guardiolu. Ten podle zpráv z předchozího týdne sice dal ústní slib, ale více ho prý láká městský rival z Old Trafford.

Guardiola a kluby z Manchesteru? Navrch má prý ten s tradicí
TOP 5 nejlepších brankářů v éře Premier League

Guariola opustí po konci tohoto ročníku Bundesligy bavorského obra, se kterým míří za třetím ligovým triumfem v řadě. Otěže v Bayernu má převzít Carlo Ancelotti, který naposledy vedl Real Madrid. Na trhu nyní začíná tahanice o skvělého trenéra, který dosáhl mnoha úspěchů v Barceloně i v Bayernu.

Kromě Citizens si brousí na Guardiolu zoubky i Rudí ďáblové. V posledních dnech sice evropská média zaplavila zpráva, že by Van Gaala mohl nahradit José Mourinho, ale kouč z Bayernu je přeci jen větší terno. Zajímavostí pak je, že sám Guardiola připustil, že ho mnohem více láká angažmá v klubu s velkou tradicí, což bylo pro vedení City velmi hořká pilulka.

Guardiola je údajně v přímém kontaktu s bývalým koučem Untied Sirem Alexem Fergusonem, který má na Old Trafford stále velké slovo a očekává se, že právě on by mohl zatahat finálně na nitky, aby k tomuto přesunu došlo. Bude zajímavé sledovat, zda dá trenérský velikán přednost velkému finančnímu zázemí nebo tradici.

TOP 5 penaltových střelců v 5 předních evropských ligách!